Педагогічний всеобуч «Вивчення нормативно-правової документації»

31.08.2022 року заступник директора з навчальної роботи Валентина Семенівна Скрипник провела педагогічний всеобуч на тему: «Вивчення нормативно-правової документації» під час якого ознайомила з нормативно-правовими документами в галузі освіти, в системі професійної (професійно-технічної) освіти в тому числі з методичними рекомендаціями щодовикладання предметів у 2022-2023 н.р.


Круглий стіл для голів МК «Методичний супровід роботи в Google Classroom»

30 серпня 2022 року в ліцеї відбулося засідання круглого столу для голів методичних комісій на тему: «Методичний супровід роботи в Google Classroom», під час якого голови методичних комісій ознайомилися з вимогами щодо організації методичної роботи в режимі дистанційного навчання, створення комунікативного простору на основі використання платформи Google Classroom для роботи методичних комісій.Також, під час круглого столу голови МК створили в Classroom кабінети власних методичних комісій для подальшого роботи.


Семінар-практикум «Вимоги до ведення плануючої та облікової документації»

30.08.2022 року заступник директора з навчальної роботи Скрипник В.С. провела педагогічний всеобуч на тему: «Вимоги до ведення плануючої та облікової документації» під час якого педагоги ознайомилися з основними вимогами щодо планування навчального процесу з урахуванням методичних вимог, вимогами до ведення ділової документації, ознайомила викладачів з Правилами ведення журналів теоретичного навчання. Педагоги ліцею мали можливість практично застосувати отримані знання заповнивши журнали.

Школа цифрової грамотності «Як підготувати учнів до роботи в Google Classroom»

26 серпня 2022 року викладач інформатики Осадчий М.М. провів засідання Школи цифрової грамотності «Як підготувати учнів до роботи в Google Classroom». Classroom, як одна з платформ організації дистанційного навчання.

Микола Миколайович ознайомив учасників заходу з перевагами використання платформи Google Classroom в навчальному процесі при дистанційному навчанні. Під час заходу педагоги вчилися створювати свої онлайн-кабінети з предметів, додавати учасників, створювати і завантажувати та розміщати різноманітні завдання, користуватися засобами Google Meet, застосовувати віртуальну дошку, а також інші додатки для ефективної роботи в організації навчального процесу, що в свою чергу сприяє удосконаленню інформаційно-цифрової компетентності викладача.


ТИЖДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ В ЛІЦЕЇ

Відповідно до плану роботи ДНЗ «Черкаський ПАЛ» на 2020-2021 навчальний рік в період з 22 по 26 лютого 2021 року в закладі був проведений Тиждень педагогічної майстерності серед майстрів виробничого навчання (далі Тиждень), протягом якого педагоги провели, відповідно до затвердженого графіку, відкриті уроки на компетентністній основі з використанням Інтернет-ресурсів, онлайн-тестування, моделювання виробничих ситуацій, відео, майстер-класів та інші. В рамках Тижня було проведено засідання Школи молодого майстра під час якого молоді фахівці отримали рекомендації щодо аналізу та самоаналізу уроку виробничого навчання.

Завершився Тиждень методичним фестивалем, який був проведений за наступним планом.

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ МЕТОДИЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ «Реалізація компетентнісного підходу на уроках виробничого навчання»

Дата, час проведення: 10.03.2021 р., 15.00

Місце проведення: каб. 302

Керівник: Скрипник В.С.

Координатори: Хмилко В.А., Демяненко В.В.

Учасники: майстри виробничого навчання, голови МК спецциклу

Мета: формування ключових та професійних компетентностей здобувачів освіти під час професійно-практичної підготовки.

Зміст роботи

1. Підсумки проведення Тижня педагогічної майстерності серед майстрів виробничого навчання - Скрипник В.С.

2. Типологія уроків виробничого навчання на компетентністній основі - Мішіна Ю.В.

3. Особливості складання освітніх програм з професійно-практичної підготовки на компетентністній основі - Третякова І.Д.

4. Формування професійних компетентностей в умовах діджиталізації системи навчання - Юрченко А.В.

5. Шляхи формування професійних компетентностей здобувачів освіти на уроках виробничого навчання - Рожко Л.В., Пономарьова Т.А., Кірієнко Л.М.,Ясеновий О.М.

6. Підсумки конкурсу на кращу методичну розробку уроку виробничого навчання - Філіпова О.О.

Проведення Тижня сприяло підвищенню фахової майстерності педагогів з питання формування професійних компетентностей здобувачів освіти.

/Files/images/2021_berezen/DSC_0024.JPG /Files/images/2021_berezen/DSC_0015.JPG /Files/images/2021_berezen/DSC_0042.JPG /Files/images/2021_berezen/DSC_0045.JPG /Files/images/2021_berezen/DSC_0028.JPG /Files/images/2021_berezen/DSC_0047.JPG /Files/images/2021_berezen/DSC_0050.JPG


Комп'ютерний всеобуч "Застосування онлайн-сервісів в умовах дистанційного навчання"

04.11.2020 року в ліцеї був проведений Осадчим М.М. комп'ютерний всеобуч "Застосування онлайн-сервісів в умовах дистанційного навчання" . Під час якого ознайомилися із використанням онлайн-сервісів в умовах дистанційного навчання.

/Files/images/2020_listopad/IMG-60403d7c75a71af9402a626fc9325c53-V.jpg /Files/images/2020_listopad/IMG-e1fa96b150a74bdac48f957b0fca3a25-V.jpg


Вебінар для педагогічних працівників автотранспортного, сільськогосподарського та машиннобудівного напрямків

29 жовтня 2020 року відбувся вебінар для педагогічних працівників автотранспортного, сільськогосподарського та машиннобудівного напрямків на тему «Методичні підходи і організаційні особливості підготовки кваліфікованих робітників в умовах дуальної форми навчання».

В рамках проведення вебінару відбулося засідання молодого спеціаліста на якому представив доповідь Барабаш І.В. на тему: «Методика розробки поурочно-тематичного(модульно-поурочного)плану та робочої навчальної програми»


Всеукраїнського вебінару молодих спеціалістів

Учасники школи молодого спеціаліста «Перспектива» ДНЗ «Черкаського професійного автодорожнього ліцею» взяли участь у проведенні Всеукраїнського вебінару. У ході заходу була презентована робота, щодо організації роботи з різними категоріями педагогічних працівників – початківців та представлений кращий досвід закладів професійно – технічної освіти з даного напрямку діяльності. Молоді спеціалісти ознайомилися з креативними формами та методами роботи зі здобувачами освіти.

/Files/images/jovten_2020/IMG-519ee11e5a00b388009a87bdd0e2fd8e-V.jpg


Засідання Школи молодого спеціаліста "Перспектива"

На засіданні Школи молодого спеціаліста "Перспектива", керівником якої є Вітько І.М., були розглянуті такі питання:

1) Навчально-плануюча документація - Третякова І.Д.

2) Державні стандарти - Скрипник В.С.

3) Правильність заповнення журналів виробничого навчання - Вітько І.М.

/Files/images/veresen_2020/DSC_0003.JPG /Files/images/veresen_2020/DSC_0010.JPG /Files/images/veresen_2020/DSC_0012.JPG


Skype-нарада для працівників навчального та виховного відділів

Відповідно до плану роботи ліцею 4 травня 2020 року відбулася Skype-нарада для працівників навчального та виховного відділів, під час якої працівники ліцею ознайомилися з планом роботи на травень, розглянули питання щодо здійснення дистанційного навчання та аналіз виконання домашніх завдання учнями груп.

/Files/images/IMG-2a616d5ea308d4b22e1e2eb75b6a52ac-V.jpg /Files/images/IMG-4d518aa2840a72be1d6fc17888700e50-V.jpg


Skype-засідання методичної комісії викладачів предметів: «Фізична культура і здоров’я» та «Захист України».

23 квітня відбулось Skype-засідання методичної комісії викладачів предметів: «Фізична культура і здоров’я» та «Захист України» та розглянуто такі питання:

1. Вивчення нормативних документів та рекомендацій щодо організації та проведення дистанційного навчання в умовах карантину.

2. Розгляд проблем при проведенні дистанційного навчання з предметів циклу та спортивних гуртків.

3. Організація самоосвіти в використанням освітніх платформ.

/Files/images/kvten_2020/Skype-20200423-153757.jpeg


Skype-засідання методичної комісії педагогічних працівників гуманітарного напрямку

17.04.2020 року педагогічні працівники методичної комісії гуманітарного напрямку провели засідання за допомогою програми Skype. В ході засідання були розглянуті наступні питання:

§ Ефективні освітні рішення в умовах карантину: використання дистанційного навчання, освітніх платформ, он-лайн кабінетів.

§ Організація зворотного зв’язку зі здобувачами освіти.

§ Самоосвіта педагогічних працівників з використанням освітніх платформ.

§ Систематизація та повторення матеріалу з метою підготовки учнів до складання ДПА у формі ЗНО.

§ Підготовка до організованого закінчення навчального року.

/Files/images/kvten_2020/fcads.jpg /Files/images/kvten_2020/czdsvs.jpg


Skype-засідання методичної комісії педагогічних працівників інфраструктурного напрямку

17.04.2020 відбулося засідання методичної комісії педагогічних працівників інфраструктурного напрямку (за допомогою програми Skype). Були розглянуті наступні питання:

1. Організація самоосвіти педагогічних працівників з використанням освітніх платформ.

2. Проблеми та успіхи дистанційного навчання.

3. Підготовка до організованого закінчення навчального року.

/Files/images/kvten_2020/snapshot1461905708.jpeg


Засідання педагогічних працівників природничо-математичного напрямку (за допомогою програми Skype)

16 квітня відбулося засідання методичної комісії педагогічних працівників природничо - математичного напрямку (за допомогою програми Skype).

Були розглянуті питання:

1. Вивчення нормативных документов та опрацювання методичних рекомендацій щодо організації дистанційного навчання.

2. Подготовка Інтернет-ресурсів до ДПА (у формі ЗНО) з математики.

3. Перевірка завдань виконаних учнями дистанційно.

4. Закінчення навчального року.


Skype-нарада

Відповідно до плану роботи ліцею 15 квітня 2020 року відбулася Skype-нарада з робочих питань для працівників навчального та виховного відділів. Під час якої заступник директора з навчальної роботи Скрипник В.С. ознайомила учасників з актуальними рекомендаціями щодо організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти у період карантину, здійснила аналіз дистанційного навчання у групах та ознайомила із вимогами щодо ведення облікової документації.

Викладачі поділилися досвідом роботи, щодо здійснення дистанційного навчання та використання онлайн ресурсів.

/Files/images/kvten_2020/IMG-b2faf80d06f9c076df2f42ade82ff216-V.jpg /Files/images/kvten_2020/Skype-20200415-133248.jpeg /Files/images/kvten_2020/snapshot862701975498894180.jpeg


Skype-конференція з головами методичних комісій ліцею.

15 квітня 2020 року відбулася Skype-конференція з голова методичних комісій ліцею. Під час якої методичною службою були надані рекомендації щодо організації роботи МК в дистанційному режимі.

Методист ліцею Демяненко В.В. надала допомогу у створенні групового чату для методичних комісій.

/Files/images/kvten_2020/IMG-4605f231b3a2d7a0fd44daaeba4bbd05-V.jpg


Засідання атестаційної комісії

14 квітня 2020 року в режимі онлайн відбулося засідання атестаційної комісії. Атестація педагогічних працівників відбувалася з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

На засіданні атестаційної комісії про свою педагогічну діяльність звітували 7 педагогічних працівників ліцею. Атестаційною комісією вивчалася навчальна, методична та виховна робота педагогічних працівників.

Атестаційна комісія підтвердила високий рівень підготовки педагогічних працівників, які атестувалися, їх добросовісне ставлення до виконання своїх професійних обов’язків.

Вітаємо колег із успішним проведенням атестації!

/Files/images/kvten_2020/IMG-7185c2510fccaede5e587679bc269b36-V.jpg


Засідання методичної комісії працівників гуманітарного циклу

26 лютого 2020 року було проведене відкрите засідання методичної комісії працівників гуманітарного циклу за темою "Виховання мовної культури учнів".

З доповідями виступили Барабаш С. Л. "Виховання мовної культури учнів", Мальований В. І. " Урок української мови в системі компетентнісної освіти", Хоцій Г. А. " Інтерактивні методи навчання".

Члени комісії обговорили ефективні форми та методи роботи з учнями для підвищення рівня їх мовної культури, всебічного розвитку та творчої активності.


Комісії класних керівників

25.02.2020р. відбулося відкрите засідання методичної комісії класних керівників, темою якого було «Формування всебічно розвиненої, компетентно- спроможної особистості в умовах модернізації освіти».

На засіданні виступили голова методичної комісії класних керівників Кикоть В.П. з питанням «Особливості педагогічного впливу під час роботи з учнями».

Барабаш С.Л. підготувала та презентувала методичну розробку «Формування цілісної, всебічно розвиненої, компетентно- спроможної особистості в умовах Нової української школи».

Вихователь гуртожитку Бобрик Л.А., яка атестується в цьому році, презентувала свій досвід роботи в між атестаційний період.

/Files/images/2020_lyutiy/IMG-73c1027d90de792956491f31f918fb81-V.jpg /Files/images/2020_lyutiy/IMG-6a836c948ab9f5486348ec5561e30a23-V.jpg /Files/images/2020_lyutiy/IMG-5f03ee68403719812002e158e7978a7f-V.jpg


Для подальшого перегляду перейдіть за посиланням

Тиждень предметів загально-професійної підготовки


Cемінар-практикум для викладачів суспільних предметів

29 жовтня 2019 року відбувся семінар-практикум для викладачів суспільних предметів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області на тему: «Реалізація компетентнісного підходу на уроках суспільних предметів», під час якого педагоги ознайомилися із ресурсами КЗ «Обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка» Черкаської обласної ради.

Директор Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор історичних наук, професор Наталія Земзюліна розповіла пророботу викладачів інститутуз підготовки учнів-випускників до ДПА у формі ЗНО з предмета «Історія України».

Викладач історії ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» Дмитро Мишанський провів відкритий урок на тему: «Чорнобильська катастрофа та її наслідки».

Підводячи підсумки семінару, методист НМЦ ПТО у Черкаській області Тарас Корпань, ознайомив учасників семінару з методикою розвитку компетентностей учнів в освітньому процесі з суспільних предметів.


Вебінар ОМО викладачів суспільно-гуманітарних предметів

17 вересня відбувся вебінар ОМО викладачів суспільно-гуманітарних предметів.

На засіданні обласного методичного об'єднання розглянуто низку питань: Навчання за компетентностями; методичні рекомендації щодо викладання суспільно-гуманітарних предметів у 2019-2020 н.р.; розгляд методичних розробок, що потребує апробації; моніторинг навчальних досягнень учнів з української мови та історії за 2018-2019 н.р.


Засідання обласного методичного об'єднання

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійної освіти У Черкаській області 21 травня відбулося засідання обласного методичного об'єднання педагогічних працівників інфраструктурного напрямку та професій офісного забезпечення (в режимі вебінару).


Засідання Школи молодого педагога

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 23 квітня відбулося засідання Школи молодого педагога у формі вебінару.

Для педагогічних працівників відбулися виступи з наступних тем:

1. Компетентнісний підхід у викладанні гуманітарних предметів. Крамаренко В.В.

2. Сучасний урок: традиційні та інноваційні підходи. Підберезня Н.О.

3. Основні підходи до атестації молодого спеціаліста. Корпань Т.Г.

4. Розвиток професійної майстерності педагогічного працівника важлива складова підвищення якості підготовки майбутніх кваліфіованих робітників. Водяник Я.А.


Для подальшого перегляду перейдіть за посиланням

Тренінг для викладачів "Методика підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО"


Для подальшого перегляду перейдіть за посиланням

Тиждень природничо-математичних дисциплін


Виставка "Інноваційний пошук освітян Черкащини"

9 квітня педагогічні працівники ліцею взяли участь у виставці "Інноваційний пошук освітян Черкащини" на якому представили стенди зроблені руками наших учнів та педагогів.


Засідання творчої групи педагогічних працівників автотранспорного напрямку

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 25 січня відбудеться засідання творчої групи педагогічних працівників автотранспорного напрямку на тему "Методика розробки державних стандартів на компетентісній основі" (СП(ТО)О "Слюсар механоскладальних робіт).


Для подальшого перегляду перейдіть за посиланням

Cемінар-практикум для викладачів загальноосвітніх предметів


Методичний фестиваль «Формування творчого підходу до уроку»

СУЧАСНИЙ УРОК - ЦЕ ТВІР МИСТЕЦТВА,ДЕ ПЕДАГОГ УМІЛО ВИКОРИСТОВУ ВСІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ.

З метою підвищення фахового рівня педагогічних працівників, обміну досвідом роботи, поширення перспективного педагогічного досвіду в ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» з 26 по 30 листопада 2018 року був проведений Тиждень педагогічної майстерності серед викладачів (далі Тиждень).

Протягом Тижня викладачі провели, відповідно до затвердженого графіка, відкриті уроки з використанням інноваційних форм та методів навчання, проектних технологій, мультимедійних засобів, матеріалів Інтернет-ресурсу.

Завершився Тиждень методичним фестивалем «Формування творчого підходу до уроку» під час якого викладачі презентували освітні інновації, які були використані під час проведення уроків; розглянули питання щодо ефективність використання проектних технологій на уроках та здійснили оцінку проведених протягом Тижня заходів.

Підсумком фестивалю стало обговорення «Мікрофон «Сучасний учитель – який він?», під час якого педагоги обговорили, яким же має бути сучасний учитель.


Засідання школи наставництва «Перспектива»

28 листопада відбулося засідання школи наставництва «Перспектива», керівником якого є Вітько І.М.

На засіданні були розглянуті такі питання:

1. Самоаналіз уроку. Соболевська О.М.

2. Взаємовідвідування та аналіз уроків. Дем’яненко В.В.

3. Види аналізу та самоаналізу уроку. Вітько І.М.

4. Шляхи підвищення рівня компетентності педагогічних працівників. Філіпова А.В.


Засідання обласного методичного об'єднання

22 листопада відбулося засідання обласного методичного об'єднання педагогічних працівників автотранспорного, сільськогосподарського та машинобудівного напрямків (в режимі вебінару) з теми: "Ефективність модульного навчання у формуванні основних компетентностей майбутніх робітничів кадрів. Планування роботи та очікувані результати".


Засідання МК класних керівників

19 листопада відбулося засідання методичної комісії класних керівників на тему: "Профілактика правопорушень підлітків та основі гуманізації сучасної освіти".

Практичний психолог Горбач Ольга Сергіївна провела з класними керівниками тренінг "Основні психологічні особливості підлітків":

- психологічні особливості спілкування і взаємини підлітків з однолітками;

- психологічні особливості спілкування і взаємин підлітків з дорослими.

Голова МК Кикоть В.П. провела бесіду на тему "Конструктивні вирішення конфліктів у взаємостосунках між учнями та дорослими". Звернула увагу на причини та способи розвязання конфлікту. Члени МК класних керівників переглянули відеоролики: "Що таке конфлікти? Як його вирішити?" та "Роль медіатора у вирішенні конфліктів".

Обговорено проведення відкритих виховних заходів: "Україна - країна гідності та свободи" (до Дня Гідності та свободи), "Ненависні сльози України" (до Дня пам'яті жертв Голодомору).

Під час засідання класним керівникам презентовано "Довідник класного керівника".


МЕТОДИЧНИЙ МІСТ

31 жовтня 2018 року в ліцеї пройшло засідання круглого столу на тему: «Організація та проведення державної підсумкової атестації у формі ЗНО» під час якого вчителі Черкаської ЗОШ №7 поділилися досвідом роботи з організації підготовки учнів до участі у ДПА, що буде проводитись у формі ЗНО.

Вчителі школи Черкащенко Ніна Григорівна, Штепа Інна Дмитрівна, Євтушевська Тамара Анатоліївна презентували інформаційний ресурс з підготовки до ДПА, методику проведення ЗНО та перевірку учнівських робіт. Захід сприяв підвищенню фахового рівня та професійної компетентності педагогічних працівників.


Засідання Школи наставництва "Перпектива"

10 вересня відбулося засідання Школи наставництва "Перпектива".

Протягом якого молоді та новопризначенні педагоги ознайомилися із планом роботи школи, змістом Державного стандарту з професії та структурою робочих навчальних планів, а також отримали методичні рекомендації щодо організації роботи майстрів виробничого навчання і циклограма роботи, перелік навально-методичної документації майстра виробничого навчання.

В рамках Школи був проведений практикум на тему: "Алгоритм та проведення уроку виробничого навчання".


Вебінар "Моніторинг професійної компетентності викладачів щодо готовності впровадження компетентностей орієнтованого підходу"

Викладачі природничо-математичних предметів взяли участь у засіданні обласного методичного об'єднання педагогічних працівників на тему: "Моніторинг професійної компетентності викладачів щодо готовності впровадження компетентісно-орієнтованого підходу".

В ході даної конференції члени комісії підвели підсумки роботи власної методичної проблеми та методичної проблеми ліцею.


Для подальшого перегляду перейдіть за посиланням Всеукраїнський-інтернет марафон "Професійна компетентність педагога в рамках модернізації освітнього простору"


Для подальшого перегляду перейдіть за посиланням

Тиждень природничо-математичних предметів


Виставка "Профтехосвіта Черкащини - 2018"

З 27-29 березня 2018 р. була проведена обласна виставка педагогічних технологій, метою якої є вдосконалення фахової майстерності педагогічних кадрів створення умов для поширення кращого педагогічного досвіду та новітніх технологій, забезпечення державної політики в галузі освіти, підтримки інтелектуального потенціалу регіону, створення умов постійного розвитку і становлення особистості, ознайомлення громадськості Черкащини з досягненням педагогічних колективів області.


XXV міська виставка педагогічних технологій "Зернини досвіду - 2018".

Кращі напрацювання у сфері виховання та навчання дітей презентували сьогодні в 31-ій гімназії Черкас. Тут стартувала 25-та виставка педагогічних технологій «Зернини досвіду – 2018», яка триватиме впродовж двох днів. На вчителів чекає низка презентацій, семінарів, майстер-класів та тренінгів, що допоможуть їм удосконалити та розширити власні педагогічні знання.

ДНЗ "ЧПАЛ" приєднався до виставки показавши свої напрацювання впродвж років. Виставку відвідали 32 педагогічних працівника ліцею.


7-е засідання методичної комісії класних керівників

15 березня відбулося 7-е засідання методичної комісії класних керівників на тему "Формування здорового способу життя, здатності протидіяти негативним соціокультурним впливам".

Голова методичної комісії Кикоть В.П. презентувала розробку "Фізичне вдосконалення, розвиток потреб у здоровому способі життя, вироблення відповідного ставлення до свого здоров'я".

Заступник директора з НВР Журавель О.В. акцентувала питання співпраці з батьками, медичними працівниками та правоохороними органами щодо профілактики алкоголізму, наркоманії, СНДу.

Наголосила про співпрацю з громадськими благодійними організаціями.


Круглий стіл

В рамках тижня виховної роботи був проведений круглий стіл з майстрами в/н на тему "Посадові обов'язки майстра в/н та класного керівника. Взаємодія та співпраця кожного з них".

У своїй діяльності майстер в/н та класний керівник групи тісно пов'язані між собою, адже вони вирішують основні завдання підготовки кваліфікованих робітників, які гідно працюватимуть на благо суспільства.

Проведення ефективної виховної роботи вимагає тривалої підготовки, тісної співпраці з класним керівником тільки тоді це приносить вагомі результати. Виховна робота керівників групи потребує системи відповідних, всебічно обгрунтованих і правельно організованих заходів, які вимагають не лише на задоволення, а й на розвиток пізнавальних, інтелектуальних, духовних, культурних потреб учнів.


Засідання Школи кращого педагогічного досвіду

В рамках проведення Тижня виховної роботи відбулося засідання Школи кращого педагогічного досвіду на тему: "Впровадження ефективних методів роботи з батьками учнів в позаурочній час". Своїм досвідом роботи ділилася класний керівник групи ШБМ-1-17 Немчинова Т.А.. Про напрямки роботи з батьками доповіла заступник директора з НВР Журавель О.В. з метою виявлення та поширення педагогічного досвіду сімейного виховання.


Всеукраїнського конкурсу для вчителів, вихователів ДНЗ та керівників гуртків ПНЗ

Педагоги з 95 освітніх закладів з усієї України святкують перемогу січневого етапу Всеукраїнського конкурсу для вчителів, вихователів ДНЗ та керівників гуртків ПНЗ. Цього разу у конкурсі взяли участь 1553 педагога, які додали 4246 розробки! За місяць було зроблено 37661 завантаження. Загалом у конкурсі 131 переможець.

Серед переможців є викладач біології та хімії ДНЗ "Черкаський професійний автодорожній ліцей" Кикоть Валентина Пантелеймонівна. Номінація: Екологія.

1 лютого стартував новий етап конкурсу.


Засідання Школи молодого спеціаліста «Перспектива»

12 грудня відбулося засідання Школи молодого спеціаліста «Перспектива».

Керівник: Вітько І.М.

Координатори: Демяненко В.В.

План роботи

1. Правильність оцінювання рівнів НДУ за перший семестр та рік. Вітько І.М.

2. Використання програми Excel в роботі викладача та майстра в/н з підготовки звітної документації. Осадчий М.М.

3. Співпраця майстра та класного керівника для налагоджування позитивного психологічного клімату в групі. Горбач О.С.


Готуємось до закінчення 1-го семестру

11 грудня 2017 року в ліцеї відбувся педагогічний всеобуч на тему «Вимоги до семестрового та річного оцінювання рівнів НДУ» під час якого педагогічні працівники ліцею ознайомилися з правилами виставлення оцінок за семестр та за рік, а також вимогами щодо оцінювання НДУ, які викладанні в Інструкції щодо ведення журналів теоретичного та виробничого навчання.


Засідання Школи молодого спеціаліста «Перспектива»

12 грудня відбулося засідання Школи молодого спеціаліста «Перспектива».

Керівник : Вітько І.М.

Координатори: Демяненко В.В.

План роботи

1. Правильність оцінювання рівнів НДУ за перший семестр та рік. Вітько І.М.

2. Використання програми Excel в роботі викладача та майстра в/н з підготовки звітної документації. Осадчий М.М.

3. Співпраця майстра та класного керівника для налагоджування позитивного психологічного клімату в групі. Горбач О.С.

/Files/images/gruden_2017/DSC_0296.JPG /Files/images/gruden_2017/DSC_0299.JPG /Files/images/gruden_2017/DSC_0301.JPG


«Освіта – сьогодні, кар’єра – завтра, успіх – завжди!»

1 листопада 2017 року педагогічні працівники ліцею взяли участь у всеукраїнському вебінарі на тему: «Створення та діяльність центрів кар’єри на базі ПТНЗ», який проводили освітяниВолинської та Дніпропетровської області під час якого ознайомилися з діяльністю центрів професійної кар’єри, системою консультування учнів-випускників ПТНЗ та організацією працевлаштування учнів.

Отримана інформація є корисною та заслуговує на вивчення та впровадження.

/Files/images/2017_listopad/DSC_0876.JPG /Files/images/2017_listopad/DSC_0866.JPG /Files/images/2017_listopad/DSC_0877.JPG


Брифінг «Інноваційні технології в ПТНЗ»

30 жовтня 2017 року в ліцеї відбувся брифінг на тему «Інноваційні технології в ПТНЗ» під час якого педагоги Немчинова Т.А., Кикоть В.П., Гарасюта В.М. та Сердюченко Н.М., які відвідали Дев’яту Міжнародну виставку «Інноватика в сучасній освіті» презентували досвід роботи педагогів- учасників виставки з таких питань: «Проектні технології навчання у професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників», «Досвід упровадження проектної технології навчання у ПТНЗ автотранспортного профілю», «Використання проектних технологій у процесі підготовки кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», «Методика створення навчальних проектів у ПТНЗ» та представили відеозаписи семінарів на вищезазначені теми.

/Files/images/2017_listopad/DSC_0825.JPG /Files/images/2017_listopad/DSC_0827.JPG /Files/images/2017_listopad/DSC_0830.JPG


Інформація
щодо відвідування Дев’ятої Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» педагогічними працівниками
ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей»

25 жовтня 2017 року педагогічні працівники ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» відвідали Дев’яту Міжнародну виставку «Інноватика в сучасній освіті» та взяли участь у засіданні круглого столу «Роль інформаційних технологій у підготовці фахівців професійної освіти», науково-практичному семінарі «Проектні технології навчання у професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників», та в обговоренні питань на тему: «Досвід упровадження проектної технології навчання у ПТНЗ автотранспортного профілю», «Використання проектних технологій у процесі підготовки кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», «Методика створення навчальних проектів у ПТНЗ», що сприяло підвищенню фахової компетентності учасників виставки.

/Files/images/2017_listopad/DSC09758.JPG /Files/images/2017_listopad/DSC09765.JPG /Files/images/2017_listopad/DSC09798.JPG


Педагогічні читання
«Новітні технології навчання та виховання учнів»

16 червня 2017 року в ліцеї відбулися педагогічні читання на тему: «Новітні технології навчання та виховання учнів» під час яких викладачі презентували новітні технології навчання, які вони використовують під час викладання предметів, а саме:

- «Віртуальний електронний зошит з іноземної мови» Барабаш С.Л.;

- «Проектні технології у навчальному процесі» Вітько І.М. – викладач креслення;

/Files/images/2017_cherven/IMG_0636.JPG

- «Технологія роботи з обдарованою молоддю» Кикоть В.П. координатор по роботі з обдарованими дітьми.

/Files/images/2017_cherven/IMG_0642.JPG


Педагогічна конференція

"Нові технології навчання"

14 червня 2017 року заступник директора з навчальної роботи Скрипник Валентина Семенівна та методист Демяненко Валентина Василівна взяли участь в обласній педагогічній веб-конференції, під час якої презентували підсумки роботи колективу ліцею над інноваційними проектами: «Комп’ютеризація роботи керівних кадрів ПТНЗ. Впровадження моніторингових досліджень», «Використання тренувально-моделювальної системи навчання при здійсненні комп’ютерної діагностики автомобілів» та поділилися досвідом роботи щодо впровадження новітніх освітніх технологій.

/Files/images/2017_cherven/85342b3d-260d-4107-9734-e10c951e5306.PNG

 • Всеукраїнський вебінар на тему: «Використання сучасних дидактичних засобів навчання під час викладання загальноосвітніх предметів»

  8 червня 2017 року викладачі загальноосвітніх предметів та методист ліцею переглянули Всеукраїнський вебінар на тему: «Використання сучасних дидактичних засобів навчання під час викладання загальноосвітніх предметів». Під час вебінару ознайомилися з досвідом роботи викладачів Херсонської області.

  /Files/images/2017_cherven/IMG_20170608_130812[1].jpg

  /Files/images/2017_cherven/IMG_20170608_130848[1].jpg /Files/images/2017_cherven/IMG_20170608_130857[1].jpg

  Співпраця з колегами із Новоград-Волинського промислово-економічного технікуму

  26 квітня 2016 року в ліцеї відбулася зустріч – обмін досвідом роботи з викладачами спецдисциплін Новоград-Волинського промислово-економічного технікуму за професією «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів». У заході взяли участь Кононюк В.І., Барабаш І.В., Пархоменко Л.М., Волинець А.С. Волинець С.М., Малюта В.І.

  Під час зустрічі гостей технікуму ознайомили з матеріально-технічною базою ліцею. Розглянули навчально-плануючу документацію та дидактичні засоби навчання з даної професії та обмінялися досвідом роботи.


  Засідання обласної творчої групи

  природничо-математичних дисциплін

  21 квітня 2016 року в ліцеї відбулося засідання обласної творчої групи природничо-математичних предметів тема якого: «Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання». Метою засідання було покращення ефективності роботи педагогів, професійної компетентності педагогічних працівників, удосконалення методики використання сучасних технологій у навчальному процесі. У заході взяли участь 18 педагогів. Засідання творчої групи відкрила директор ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» Філіпова О.О. з презентацією навчального закладу. Методист НМЦ ПТО в Черкаській області Рибалко Л.М. ознайомила присутніх з інтерактивними технологіями навчання, а голова методичної комісії природничо-математичних предметів ліцею Немчинова Т.А. розповіла колегам про вимоги до сучасного уроку. Викладачі Вербицька С.І. та Кикоть В.П. презентували уроки з використанням сучасних технологій навчання. Заступник директора з НР Скрипник В.С. поділилася досвідом роботи з реалізації Концепції національно патріотичного виховання в ліцеї під час уроків природничо-математичних дисциплін та разом з викладачем фізики Вербицькою С.І. провела реквієм на тему: «Дзвони Чорнобиля». Члени творчої групи вшанували пам'ять Героїв Чорнобиля покладанням квітів до стели, що розташована на території Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.

  /Files/images/kvten_2016/IMG_2743.JPG /Files/images/kvten_2016/IMG_2696.JPG /Files/images/kvten_2016/IMG_2685.JPG

  Методичний фестиваль
  «Педагогіка і майстерність»

  18 квітня 2016 року по завершенню Тижня педагогічної майстерності в ліцеї відбувся методичний фестиваль «Педагогіка і майстерність», під час якого 12 педагогів презентували свої уроки, захищали навчальну та методичну мету уроку та висвітлили найбільш ефективний етап уроку.

  З упевненістю можна стверджувати, що більшість педагогів на високому рівні володіє сучасними освітніми методиками і технологіями, активно їх використовує і поширює в професійному середовищі. Проаналізувавши проведену роботу, присутні на фестивалі викладачі зробили висновок про високий рівень проведених протягом Тижня методичних заходів, серед яких: засідання школи молодого спеціаліста «Перспектива», Школи співпраці «Творчий модуль: майстер –класний керівник», Школи кращого педагогічного досвіду, Авторської школи викладачів Пархоменко Л.М., Барабаш І.В. під час яких обговорювалися питання підвищення ефективності навчального процесу, використання сучасних форм та методів навчання.

  /Files/images/kvten_2016/SAM_9492.JPG /Files/images/kvten_2016/SAM_9514.JPG /Files/images/kvten_2016/SAM_9500.JPG

  Тиждень педагогічної майстерності

  З метою підвищення фахового рівня педагогічних працівників, обміну досвідом роботи, поширення кращого педагогічного досвіду в ліцеї з 11 по 15 квітня 2016 року був проведений Тиждень педагогічної майстерності серед викладачів, протягом якого викладачі провели панораму відкритих уроків:

  - Вербицька С.І., з теми: «Атомне ядро», методична мета уроку: «Застосування ППЗ на уроках фізики»;


  /Files/images/kvten_2016/IMG_2520.JPG /Files/images/kvten_2016/IMG_2518.JPG

  - Горобець О.М. з теми: «Швидкість руху, дистанція та інтервал», методична мета уроку: «Методика використання дидактичних засобів навчання на уроці»;

  - Кикоть В.П. з теми: «Ферум, як представник металічних елементів», методична мета уроку: «Методика використання відео-ресурсів»;

  /Files/images/kvten_2016/IMG_2486.JPG /Files/images/kvten_2016/IMG_2487.JPG

  - Мальований В.І. з теми: «Ліна Костенко. Творчий шлях. Особливості поетичного стилю.», методична мета уроку: «Методика використання проектних технологій»;

  /Files/images/kvten_2016/IMG_2563.JPG /Files/images/kvten_2016/IMG_2554.JPG

  - Мишанський Д.О. з теми: «Бойові дії 1943-1944рр.», методична мета уроку: «Використання методу проектів»;

  - Немчинова Т.А. з теми: «Розв’язування задач з теми «Циліндр та конус», методична мета уроку: «Методика використання інтерактивних методів навчання»;

  /Files/images/kvten_2016/IMG_2544.JPG /Files/images/kvten_2016/IMG_2534.JPG

  - Осадчий М.М. з теми: «Створення презентацій», методична мета: «Методика проведення ЛПЗ»;

  - Пархоменко Л.М. з теми: «Технічне обслуговування системи живлення», методична мета: «Використання ЛДП на уроці»;

  /Files/images/kvten_2016/CAM01163.jpg /Files/images/kvten_2016/CAM01165.jpg

  - Хоцій А.А. з теми: «Визначні місця України», методична мета уроку: «Методика формування мовленнєвих навичок на уроках англійської мови»;

  - Цокур Н.М. з теми: «Дмитро Павличко. Основні відомості про поета, перекладача. Пісня «Два кольори», що стала народною.», методична мета уроку: «Використання Інтернет-ресурсів уроках української літератури»;

  /Files/images/kvten_2016/0IaPdzTEP6s (1).jpg /Files/images/kvten_2016/zU2wzWqp5r0.jpg

  - Вітько І.М. з теми: «Утворення аксонометричних проекцій», методична мета «Методика використання дидактичних матеріалів на уроці»;

  - Барабаш І.В. з теми: «Ремонт бамперів», методична мета: «Використання ІКТ на уроках спецдисциплін».

  /Files/images/kvten_2016/SAM_9460.JPG

  Методично-аналітичний тиждень

  З метою вивчення роботи методичних комісій, підвищення педагогічної та професійної майстерності педагогічних працівників, створення мотивації і умов для професійного самовдосконалення з 22 по 26 лютого відповідно до Плану роботи на 2015-2016 н.р. в ліцеї був проведений Методично-аналітичний тиждень (далі Тиждень).

  Під час Тижня, згідно з графіком, були проведені відкриті засідання методичних комісій ліцею, на яких розглядалися питання упровадження кращого педагогічного та виробничого досвіду роботи членів комісій, розгляд матеріалів до участі у виставці «Профтехосвіта Черкащини 2016», використання проектних технологій під час вивчення загальноосвітніх дисциплін, впровадження результатів науковихдосліджень, створення КМЗ предметів і професій тощо.

  Відкрите засідання методичної комісії
  класних керівників

  17 лютого відбувся психологічний консиліум класних керівників на тему: "Гармонійний розвиток особистості, її життєвих компетенцій та загальнолюдських цінностей".


  /Files/images/lyutiy_2016/IMG_1076.JPG/Files/images/lyutiy_2016/IMG_1071.JPG

  Методичний міст

  15 січня 2016 року з метою вивчення досвіду роботи педагогів області в ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» відбувся «Методичний міст» під час якого майстри та викладачі професій автотехнічного напрямку ліцею зустрілися з колегами Черкаського політехнічного технікуму.

  /Files/images/schen_2016/IMG_0992.JPG /Files/images/schen_2016/IMG_0977.JPG /Files/images/schen_2016/IMG_0965.JPG

  Педрада - проблемний стіл

  13 січня 2016 року в ліце було проведено засідання педагогічної радина якому розглянуті підсумки роботи педагогічного колективу за 1 семестр 2015-2016 н.р., визначені основні напрямки роботи педагогічного колективу у 2 семестрі 2015-2016 н.р., презентовані інноваційні проекти педагогів ліцею, які сприяють розвитку розумових здібностей учнів, формуванню в них високої пізнавальної культури.

  Педагогічні читання

  13 січня 2016 року педагогічні працівники ліцею взяли участь у педагогічних читаннях на тему «Евалюація як метод внутрішнього моніторингу якості освіти у навчальному закладі».

  За підсумками педагогічних читань педагогічні працівники переконалися, що евалюація є однією із складових сучасної освіти, яку необхідно використовувати у педагогічній діяльності.

  Засідання Школи перспективного педагогічного досвіду

  18 листопада у ліцеї відбулось засідання Школи ППД з питання «Типологія уроків виробничого навчання». Молоді спеціалісти ознайомились з типами, структурою уроків виробничого навчання. В ході практичного заняття – провели ділову гру.

  Засідання творчої групи в ліцеї

  22 жовтня 2015 року в ліцеї відбулося засідання творчої групу на тему «Матеріально-технічне, комплексно-методичне забезпечення для виконання видів робіт з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», під час якого педагоги на основі ДС ПТО «Слюсар з ремонту автомобілів» розробили перелік практичних робіт до комплексних кваліфікаційних завдань з даної професії, обмінялись досвідом роботи.

  Конкурси професійної майстерності

  З 07.12.2015р. по 11.12.2015р. проведені конкурси професійної майстерності серед учнів 1-3 курсів та груп ТН з таких професій:

  - "Слюсар з ремонту автомобілів";
  - "Водій автотранспортних засобів";
  - "Машиніст дорожньо-будівельних машин";
  - "Оператор комп'ютерного набору";
  - "Рихтувальник кузовів".
  Переможці конкурсів були нагороджені грамотами та цінними призами.

  Педрада-консиліум

  19 жовтня 2015 року в ліцеї відбулася педрада-консиліум на тему: «Психолого-педагогічна готовність учнів та педагогів до співпраці у вирішенні проблем навчально-виховного процесу». Під час обговорення питань психолого-педагогічної характеристики учнів І курсу, результатів проведення діагностичних контрольних робіт, педагогами були визначені основні завдання щодо ефективної організації роботи з першокурсниками, їх адаптації до навчального середовища. Керівником Школи співпраці «Творчий модуль: майстер – класний керівник» Юрченко А.В. запропоновані шляхи з формування творчого, працездатного колективу учнів.

  Засідання Школи наставництва «Перспектива»

  16 жовтня 2015 року було проведено засідання Школи наставництва «Перспектива» на тему: «Самоаналіз. Аналіз уроку» під час якого заступник директора з НР Скрипник В.С. ознайомила з основними вимогами до проведення аналізу уроку. Після відвідування уроку теоретичного навчання з молодими педагогами був проведений семінар практикум з зазначеного питання. Керівник школи Третякова І.Д. надала рекомендації щодо підготовки як до проведення самого уроку так і здійснення його самоаналізу.

  Засідання Школи співпраці
  «Творчий модуль: майстер - класний керівник»

  16 жовтня 2015 року було проведено засідання Школи співпраці «Творчий модуль: майстер - класний керівник» на тему: «Організація роботи керівників групи з підвищення фахового рівня підготовки майбутніх робітників», під час якого був проведений бінарний урок з предмета «Спецтехнологія», викладачем Барабаш І.В. та майстром в/н Рожко Л.В. Аналізуючи урок, члени школи співпраці визначили, що такі уроки є високоефективними, та рекомендували їх до впровадження у навчальний процес при вивченні теми «Слюсарні роботи».

  Засідання Школи наставництва

  15 вересня в ліцеї відбулось засідання - практикум Школи наставництва «Перспектива» (керівник Третякова І.Д.) з теми: «Сучасні педагогічні технології».

  Під час практикуму молоді та малодосвідчені педагогічні працівники переглянули презентацію на відповідну тематику, з якої довідались про види та форми педагогічних технологій, їх змістову складову.

  Увага учасників Школи акцентувалась на проблемах входження їх у професійну діяльність, розробку та впровадження інноваційних педагогічних технологій, активізацію особистого творчого потенціалу, розвитку педагогічної майстерності.

  Молодим педагогам була надана методична допомога у визначенні типології уроків, розробці планів - конспектів, оформленні навчально - плануючої документації, підбірці необхідних матеріалів для удосконалення навчального процесу.

  Засідання Школи співпраці в ліцеї

  14 вересня в рамках Дня методичної роботи в ліцеї відбулось засідання Школи співпраці «Творчий модуль: майстер-класний керівник» з теми: «Вироблення в учнів професійної зацікавленості і культури праці».

  Майстри та класні керівники груп учнів,які здобувають професію «Слюсар з ремонту автомобілів» мали змогу переглянути 1-ий (вступний) урок виробничого навчання у групі АСР-12-15. Майстер Линник В.О. відповідно до структури уроку звернув увагу учнів на престижність і попит на ринку праці робітничих професій,зокрема і обраної ними, ознайомив з професіями, які здобувають учні у ліцеї, і безпосередньо з видами робіт, що характеризують дану професію, інструментами та зразками виготовленої продукції під час навчальної діяльності, звернув увагу на дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності.

  Майстер продемонстрував відеослайди та фрагменти відеофільму про професію слюсаря-ремонтника.

  Майстерня вразила учнів чистотою, охайністю, достатньою матеріально-технічною забезпеченістю та раціонально обладнаними робочими місцями.

  Учасники Школи проаналізували урок та обговорили питання тісної співпраці керівників групи у напрямку вироблення в учнів мотивації до навчання та здобуття професійних навичок та умінь.

  Практикум – навчання

  9 вересня в ліцеї пройшов практикум з теми: "Дотримання вимог до оформлення навчально –плануючої документації" з метою формування у викладачів уміння відповідально і якісно заповнювати журнали обліку теоретичного та виробничого навчання, повно і змістовно розробляти плануючу документацію.

  До відома викладачів були доведені результати контролю за розробкою та оновленням поурочних планів, акцентовано увагу на внесенні змін та доповнень у змістовну частину планів уроків, враховуючи Концепцію національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
  Під час практикуму заступник директора Скрипник В.С. проаналізувала стан підготовки педагогічними працівниками навчально - плануючої документації та виконання графіків здачі матеріалів для перевірки та затвердження, вказала на необхідність їх корегування згідно до вимог.

  Контрольно-аналітичний тиждень

  З 1 по 7 вересня в ліцеї був проведений контрольно-аналітичний Тиждень, під час якого була здійснена перевірка навчально-програмної та плануючої документації.

  Ретельному аналізу були піддані стан оформлення журналів теоретичного навчання та плани-конспекти уроків викладачів за тиждень, переглянуті та скореговані відповідно до Концепції щодо національно-патріотичного виховання молоді плани роботи кабінетів, методичних комісій, шкіл, педагогічних та правових всеобучів.
  В рамках Тижня були проведені: інфструктивно-методична нарада з відповідних питань, семінарське заняття "Ведення облікової документації", практикум "Методика планування та обліку навчального процесу", методично-аналітичний день та правовий всеобуч, на якому була розглянута та обговорена Концепція та методичні рекомендації МОНУ щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах.

  Засідання педагогічної ради


  31 серпня в ліцеї відбулося засідання педаогогічної ради; форма проведення: педрада - віче. Тема: "Особливості організації навчально - виховного процесу в ліцеї". Мета: залучити педагогічний колектив до широкого обговорення питань навчання та виховання учнів, розробити загальні підходи до організації навчально - виховного процесу 2015-2016 н.р.

  Під час засідання педради обговорені питання підсумків роботи педагогічного колективу у 2014-2015 н.р., ефективність організації методичної роботи над методичною темою ліцею та ін.
  Розглянуті сучасні наукові підходи до організації навчально - виховного процесу у 2015-2016 н.р., програма роботи з обдарованою учнівською молоддю та Концепція національно - патріотичного виховання дітей та молоді, заходи щодо її реалізації.

  2015-2016 навчальний рік визначений в ліцеї як РІК САМООСВІТИ ТА НАУКОВО - ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

  Засідання педагогічної ради

  31 серпня 2015 року в ліцеї відбулося засідання педаогогічної ради; форма проведення: педрада - віче. Тема: "Особливості організації навчально - виховного процесу в ліцеї". Мета: залучити педагогічний колектив до широкого обговорення питань навчання та виховання учнів, розробити загальні підходи до організації навчально - виховного процесу 2015-2016 н.р.Під час засідання педради обговорені питання підсумків роботи педагогічного колективу у 2014-2015 н.р., ефективність організації методичної роботи над методичною темою ліцею та ін.Розглянуті сучасні наукові підходи до організації навчально - виховного процесу у 2015-2016 н.р., програма роботи з обдарованою учнівською молоддю та Концепція національно - патріотичного виховання дітей та молоді, заходи щодо її реалізації.

  /Files/images/veresen_2015/IMG_9734.JPG /Files/images/veresen_2015/IMG_9733.JPG /Files/images/veresen_2015/IMG_9730.JPG

  2015-2016 навчальний рік визначений в ліцеї як РІК САМООСВІТИ ТА НАУКОВО - ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.


  Навчальний семінар

  31 серпня 2015 року в ліцеї відбувся навчальний семінар-практикум "Методика ведення навчально-плануючої та облікової документації" під час якого педагогічні працівники ознайомилися з основними вимогами щодо планування навчального процесу з урахуванням методчних вимог, викладених в Концепції національно - патріотичного виховання дітей і молоді, вимогами до ведення ділової документації.


  Практикум для голів методичних комісій

  27 серпня 2015 року в ліцеї відбувся практикум для голів методичних комісій на тему: "Складання плану роботи на 2015-2016 рік", під час якого педагогічні працівники виробили нові підходи в організації роботи методичних комісій з урахуванням вирішення методичноїї теми ліцею "Підвищення ефективності навчального процесу, шляхом удосконалення КМЗ предметів та професій". Логічним продовженням практикуму стала участь голів методичних комісій та педпрацівників у вебінарах, проведених НМЦ ПТО в Черкаській області.

  Також під час практикуму визначена основним напрямком методичної роботи в ліцеї "Розвиток професійної компетентності педагогів, на основі впровадження в освітній процес інноваційних технологій".


  Звіт щодо організації та проведення навчально-методичної роботи у 2014-2015 навчальному році


  Підсумки декади педагогічної майстерності

  28 квітня 2015 року в ліцеї за підсумками Декади педагогічної майстерності відбувся круглий стіл з теми «Використання сучасних педагогічних технологій, форм та методів навчання на уроках».

  Передував круглому столу педагогічний всеобуч з теми «Сучасні педагогічні технології», під час якого викладачі та майстри пройшли навчання з визначення термінів «Педагогічні технології», «Сучасний урок», пояснення суті інноваційних технологій навчання.

  Під час круглого столу викладачі першої, вищої категорій, з педагогічними званнями, які показували відкриті уроки, презентували свій досвід роботи над методичною метою та ознайомили присутніх з педагогічними технологіями, які використали на уроці.

  Відбулось жваве обговорення проблем, які виникають в процесі навчання, шляхів їх вирішення;відмінностей між традиційним уроком та сучасним; ефективності та результативності уроків з використанням інтерактивних, проектних, комп’ютерних, інформаційно - комунікативних технологій; проблемного, диференційованого, професійно - спрямованого навчання тощо.

  Учасники схвалили досвід роботи з використання сучасних педагогічних технологій Вербицької С. І., Немчинової Т.А., Кикоть В.П., Сердюченко Н.М., Мальованого В.І., Цокур Н.І., Пархоменка Л.М., Горобця О.М., Осадчого М.М. та виробили рішення активізувати на уроках міжпредметні зв’язки.


  Інтегрований методичний захід у ліцеї

  24 лютого 2015 року в ліцеї пройшов спільний з обласним навчально- методичним центром інтегрований методичний захід: засідання обласної творчої групи викладачів природничо-математичних дисциплінПТНЗта відкрите засідання методичної комісії викладачів відповідних дисциплін ліцею. «Від творчих ідей і високих сучасних технологій до підвищення фахового рівня майбутніх робітників», метою якого було пропаганда нових педагогічних ідей та обмін досвідом».

  Під час засідання, яке вела методист ОНМЦ ПТО Рибалко Л.М., викладачі Черкаських та Золотоніського професійних ліцеїв ознайомились з роботою авторських шкіл ліцею Вербицької С.І., Кикоть В.П., Барабаша І.В. Керівники шкіл представили свій досвід роботи над обраною методичною темою, зокрема, матеріали, які розкривають суть, напрямки, результативність застосування своїх педагогічних технологій.

  Наукові керівники робіт учнів – слухачів МАН презентували матеріали їх дослідницької діяльності. Учасники інтегрованого методичного заходу виробили рекомендації щодо поширення кращого досвіду роботи методичної комісії викладачів природничо-математичних дисциплін ДНЗ «ЧПАЛ» середПТНЗобласті.

  /Files/images/01_veresnya/IMG_8347.jpg /Files/images/01_veresnya/IMG_8348.jpg /Files/images/01_veresnya/IMG_8360.jpg


  Методичний аналітичний Тиждень в ліцеї

  З метою вивчення роботи методичних комісій, підвищення педагогічної та професійної майстерності педагогічних працівників, створення мотивації і умов для професійного самовдосконалення з 23 по 27 лютого відповідно до плану роботи ліцею та наказу директора від 10.02.2015 р. № 36 буде проходити методично-аналітичний Тиждень.

  Під час Тижня згідно з графіком проводитимуться відкриті засідання методичних комісій ліцею, на яких розглядатимуться питання упровадження кращого педагогічного та виробничого досвідів роботи членів комісій, організація методичної допомоги працівникам з розвитку педагогічної творчості, впровадження результатів наукових досліджень, створення КМЗ предметів і професій тощо.

  Адміністрацією буде здійснюватись контроль за роботою методичних комісій за відповідними показниками.

  Першою розпочала роботу 23 лютого методична комісія класних керівників, темою було: «Удосконалення родинного виховання та прищеплення любові і поваги до родинних цінностей»

  Кiлькiсть переглядiв: 2800

  Коментарi

  Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.