Готуємось до закінчення 1-го семестру
11 грудня 2017 року в ліцеї відбувся педагогічний всеобуч на тему «Вимоги до семестрового та річного оцінювання рівнів НДУ» під час якого педагогічні працівники ліцею ознайомилися з правилами виставлення оцінок за семестр та за рік, а також вимогами щодо оцінювання НДУ, які викладанні в Інструкції щодо ведення журналів теоретичного та виробничого навчання.
Засідання Школи молодого спеціаліста «Перспектива»
12 грудня відбулося засідання Школи молодого спеціаліста «Перспектива».
Керівник : Вітько І.М.
Координатори: Демяненко В.В.
План роботи
1. Правильність оцінювання рівнів НДУ за перший семестр та рік. Вітько І.М.
2. Використання програми Excel в роботі викладача та майстра в/н з підготовки звітної документації. Осадчий М.М.
3. Співпраця майстра та класного керівника для налагоджування позитивного психологічного клімату в групі. Горбач О.С.
«Освіта – сьогодні, кар’єра – завтра, успіх – завжди!»
1 листопада 2017 року педагогічні працівники ліцею взяли участь у всеукраїнському вебінарі на тему: «Створення та діяльність центрів кар’єри на базі ПТНЗ», який проводили освітяниВолинської та Дніпропетровської області під час якого ознайомилися з діяльністю центрів професійної кар’єри, системою консультування учнів-випускників ПТНЗ та організацією працевлаштування учнів.
Отримана інформація є корисною та заслуговує на вивчення та впровадження.
Брифінг «Інноваційні технології в ПТНЗ»
30 жовтня 2017 року в ліцеї відбувся брифінг на тему «Інноваційні технології в ПТНЗ» під час якого педагоги Немчинова Т.А., Кикоть В.П., Гарасюта В.М. та Сердюченко Н.М., які відвідали Дев’яту Міжнародну виставку «Інноватика в сучасній освіті» презентували досвід роботи педагогів- учасників виставки з таких питань: «Проектні технології навчання у професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників», «Досвід упровадження проектної технології навчання у ПТНЗ автотранспортного профілю», «Використання проектних технологій у процесі підготовки кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», «Методика створення навчальних проектів у ПТНЗ» та представили відеозаписи семінарів на вищезазначені теми.
Інформація
щодо відвідування Дев’ятої Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» педагогічними працівниками
ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей»
25 жовтня 2017 року педагогічні працівники ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» відвідали Дев’яту Міжнародну виставку «Інноватика в сучасній освіті» та взяли участь у засіданні круглого столу «Роль інформаційних технологій у підготовці фахівців професійної освіти», науково-практичному семінарі «Проектні технології навчання у професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників», та в обговоренні питань на тему: «Досвід упровадження проектної технології навчання у ПТНЗ автотранспортного профілю», «Використання проектних технологій у процесі підготовки кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», «Методика створення навчальних проектів у ПТНЗ», що сприяло підвищенню фахової компетентності учасників виставки.
Педагогічні читання
«Новітні технології навчання та виховання учнів»
16 червня 2017 року в ліцеї відбулися педагогічні читання на тему: «Новітні технології навчання та виховання учнів» під час яких викладачі презентували новітні технології навчання, які вони використовують під час викладання предметів, а саме:
- «Віртуальний електронний зошит з іноземної мови» Барабаш С.Л.;
- «Проектні технології у навчальному процесі» Вітько І.М. – викладач креслення;
- «Технологія роботи з обдарованою молоддю» Кикоть В.П. координатор по роботі з обдарованими дітьми.
Педагогічна конференція
"Нові технології навчання"
14 червня 2017 року заступник директора з навчальної роботи Скрипник Валентина Семенівна та методист Демяненко Валентина Василівна взяли участь в обласній педагогічній веб-конференції, під час якої презентували підсумки роботи колективу ліцею над інноваційними проектами: «Комп’ютеризація роботи керівних кадрів ПТНЗ. Впровадження моніторингових досліджень», «Використання тренувально-моделювальної системи навчання при здійсненні комп’ютерної діагностики автомобілів» та поділилися досвідом роботи щодо впровадження новітніх освітніх технологій.
Всеукраїнський вебінар на тему: «Використання сучасних дидактичних засобів навчання під час викладання загальноосвітніх предметів»
8 червня 2017 року викладачі загальноосвітніх предметів та методист ліцею переглянули Всеукраїнський вебінар на тему: «Використання сучасних дидактичних засобів навчання під час викладання загальноосвітніх предметів». Під час вебінару ознайомилися з досвідом роботи викладачів Херсонської області.
![/Files/images/2017_cherven/IMG_20170608_130848[1].jpg](/files2/images/2017_cherven/IMG_20170608_130848%5B1%5D.jpg?size=11)
![/Files/images/2017_cherven/IMG_20170608_130857[1].jpg](/files2/images/2017_cherven/IMG_20170608_130857%5B1%5D.jpg?size=11)
Співпраця з колегами із Новоград-Волинського промислово-економічного технікуму
26 квітня 2016 року в ліцеї відбулася зустріч – обмін досвідом роботи з викладачами спецдисциплін Новоград-Волинського промислово-економічного технікуму за професією «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів». У заході взяли участь Кононюк В.І., Барабаш І.В., Пархоменко Л.М., Волинець А.С. Волинець С.М., Малюта В.І.
Під час зустрічі гостей технікуму ознайомили з матеріально-технічною базою ліцею. Розглянули навчально-плануючу документацію та дидактичні засоби навчання з даної професії та обмінялися досвідом роботи.
Засідання обласної творчої групи
природничо-математичних дисциплін
21 квітня 2016 року в ліцеї відбулося засідання обласної творчої групи природничо-математичних предметів тема якого: «Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання». Метою засідання було покращення ефективності роботи педагогів, професійної компетентності педагогічних працівників, удосконалення методики використання сучасних технологій у навчальному процесі. У заході взяли участь 18 педагогів. Засідання творчої групи відкрила директор ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» Філіпова О.О. з презентацією навчального закладу. Методист НМЦ ПТО в Черкаській області Рибалко Л.М. ознайомила присутніх з інтерактивними технологіями навчання, а голова методичної комісії природничо-математичних предметів ліцею Немчинова Т.А. розповіла колегам про вимоги до сучасного уроку. Викладачі Вербицька С.І. та Кикоть В.П. презентували уроки з використанням сучасних технологій навчання. Заступник директора з НР Скрипник В.С. поділилася досвідом роботи з реалізації Концепції національно патріотичного виховання в ліцеї під час уроків природничо-математичних дисциплін та разом з викладачем фізики Вербицькою С.І. провела реквієм на тему: «Дзвони Чорнобиля». Члени творчої групи вшанували пам'ять Героїв Чорнобиля покладанням квітів до стели, що розташована на території Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.
Методичний фестиваль
«Педагогіка і майстерність»
18 квітня 2016 року по завершенню Тижня педагогічної майстерності в ліцеї відбувся методичний фестиваль «Педагогіка і майстерність», під час якого 12 педагогів презентували свої уроки, захищали навчальну та методичну мету уроку та висвітлили найбільш ефективний етап уроку.
З упевненістю можна стверджувати, що більшість педагогів на високому рівні володіє сучасними освітніми методиками і технологіями, активно їх використовує і поширює в професійному середовищі. Проаналізувавши проведену роботу, присутні на фестивалі викладачі зробили висновок про високий рівень проведених протягом Тижня методичних заходів, серед яких: засідання школи молодого спеціаліста «Перспектива», Школи співпраці «Творчий модуль: майстер –класний керівник», Школи кращого педагогічного досвіду, Авторської школи викладачів Пархоменко Л.М., Барабаш І.В. під час яких обговорювалися питання підвищення ефективності навчального процесу, використання сучасних форм та методів навчання.
Тиждень педагогічної майстерності
З метою підвищення фахового рівня педагогічних працівників, обміну досвідом роботи, поширення кращого педагогічного досвіду в ліцеї з 11 по 15 квітня 2016 року був проведений Тиждень педагогічної майстерності серед викладачів, протягом якого викладачі провели панораму відкритих уроків:
- Вербицька С.І., з теми: «Атомне ядро», методична мета уроку: «Застосування ППЗ на уроках фізики»;
- Горобець О.М. з теми: «Швидкість руху, дистанція та інтервал», методична мета уроку: «Методика використання дидактичних засобів навчання на уроці»;
- Кикоть В.П. з теми: «Ферум, як представник металічних елементів», методична мета уроку: «Методика використання відео-ресурсів»;
- Мальований В.І. з теми: «Ліна Костенко. Творчий шлях. Особливості поетичного стилю.», методична мета уроку: «Методика використання проектних технологій»;
- Мишанський Д.О. з теми: «Бойові дії 1943-1944рр.», методична мета уроку: «Використання методу проектів»;
- Немчинова Т.А. з теми: «Розв’язування задач з теми «Циліндр та конус», методична мета уроку: «Методика використання інтерактивних методів навчання»;
- Осадчий М.М. з теми: «Створення презентацій», методична мета: «Методика проведення ЛПЗ»;
- Пархоменко Л.М. з теми: «Технічне обслуговування системи живлення», методична мета: «Використання ЛДП на уроці»;
- Хоцій А.А. з теми: «Визначні місця України», методична мета уроку: «Методика формування мовленнєвих навичок на уроках англійської мови»;
- Цокур Н.М. з теми: «Дмитро Павличко. Основні відомості про поета, перекладача. Пісня «Два кольори», що стала народною.», методична мета уроку: «Використання Інтернет-ресурсів уроках української літератури»;
- Вітько І.М. з теми: «Утворення аксонометричних проекцій», методична мета «Методика використання дидактичних матеріалів на уроці»;
- Барабаш І.В. з теми: «Ремонт бамперів», методична мета: «Використання ІКТ на уроках спецдисциплін».
Методично-аналітичний тиждень
З метою вивчення роботи методичних комісій, підвищення педагогічної та професійної майстерності педагогічних працівників, створення мотивації і умов для професійного самовдосконалення з 22 по 26 лютого відповідно до Плану роботи на 2015-2016 н.р. в ліцеї був проведений Методично-аналітичний тиждень (далі Тиждень).
Під час Тижня, згідно з графіком, були проведені відкриті засідання методичних комісій ліцею, на яких розглядалися питання упровадження кращого педагогічного та виробничого досвіду роботи членів комісій, розгляд матеріалів до участі у виставці «Профтехосвіта Черкащини 2016», використання проектних технологій під час вивчення загальноосвітніх дисциплін, впровадження результатів науковихдосліджень, створення КМЗ предметів і професій тощо.
Відкрите засідання методичної комісії
класних керівників
17 лютого відбувся психологічний консиліум класних керівників на тему: "Гармонійний розвиток особистості, її життєвих компетенцій та загальнолюдських цінностей".
Методичний міст
15 січня 2016 року з метою вивчення досвіду роботи педагогів області в ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» відбувся «Методичний міст» під час якого майстри та викладачі професій автотехнічного напрямку ліцею зустрілися з колегами Черкаського політехнічного технікуму.
Педрада - проблемний стіл
13 січня 2016 року в ліце було проведено засідання педагогічної радина якому розглянуті підсумки роботи педагогічного колективу за 1 семестр 2015-2016 н.р., визначені основні напрямки роботи педагогічного колективу у 2 семестрі 2015-2016 н.р., презентовані інноваційні проекти педагогів ліцею, які сприяють розвитку розумових здібностей учнів, формуванню в них високої пізнавальної культури.
Педагогічні читання
13 січня 2016 року педагогічні працівники ліцею взяли участь у педагогічних читаннях на тему «Евалюація як метод внутрішнього моніторингу якості освіти у навчальному закладі».
За підсумками педагогічних читань педагогічні працівники переконалися, що евалюація є однією із складових сучасної освіти, яку необхідно використовувати у педагогічній діяльності.
Засідання Школи перспективного педагогічного досвіду
18 листопада у ліцеї відбулось засідання Школи ППД з питання «Типологія уроків виробничого навчання». Молоді спеціалісти ознайомились з типами, структурою уроків виробничого навчання. В ході практичного заняття – провели ділову гру.
Засідання творчої групи в ліцеї
22 жовтня 2015 року в ліцеї відбулося засідання творчої групу на тему «Матеріально-технічне, комплексно-методичне забезпечення для виконання видів робіт з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», під час якого педагоги на основі ДС ПТО «Слюсар з ремонту автомобілів» розробили перелік практичних робіт до комплексних кваліфікаційних завдань з даної професії, обмінялись досвідом роботи.
Конкурси професійної майстерності
З 07.12.2015р. по 11.12.2015р. проведені конкурси професійної майстерності серед учнів 1-3 курсів та груп ТН з таких професій:
- "Слюсар з ремонту автомобілів";
- "Водій автотранспортних засобів";
- "Машиніст дорожньо-будівельних машин";
- "Оператор комп'ютерного набору";
- "Рихтувальник кузовів".
Переможці конкурсів були нагороджені грамотами та цінними призами.
Педрада-консиліум
19 жовтня 2015 року в ліцеї відбулася педрада-консиліум на тему: «Психолого-педагогічна готовність учнів та педагогів до співпраці у вирішенні проблем навчально-виховного процесу». Під час обговорення питань психолого-педагогічної характеристики учнів І курсу, результатів проведення діагностичних контрольних робіт, педагогами були визначені основні завдання щодо ефективної організації роботи з першокурсниками, їх адаптації до навчального середовища. Керівником Школи співпраці «Творчий модуль: майстер – класний керівник» Юрченко А.В. запропоновані шляхи з формування творчого, працездатного колективу учнів.
Засідання Школи наставництва «Перспектива»
16 жовтня 2015 року було проведено засідання Школи наставництва «Перспектива» на тему: «Самоаналіз. Аналіз уроку» під час якого заступник директора з НР Скрипник В.С. ознайомила з основними вимогами до проведення аналізу уроку. Після відвідування уроку теоретичного навчання з молодими педагогами був проведений семінар практикум з зазначеного питання. Керівник школи Третякова І.Д. надала рекомендації щодо підготовки як до проведення самого уроку так і здійснення його самоаналізу.
Засідання Школи співпраці
«Творчий модуль: майстер - класний керівник»
16 жовтня 2015 року було проведено засідання Школи співпраці «Творчий модуль: майстер - класний керівник» на тему: «Організація роботи керівників групи з підвищення фахового рівня підготовки майбутніх робітників», під час якого був проведений бінарний урок з предмета «Спецтехнологія», викладачем Барабаш І.В. та майстром в/н Рожко Л.В. Аналізуючи урок, члени школи співпраці визначили, що такі уроки є високоефективними, та рекомендували їх до впровадження у навчальний процес при вивченні теми «Слюсарні роботи».
Засідання Школи наставництва
15 вересня в ліцеї відбулось засідання - практикум Школи наставництва «Перспектива» (керівник Третякова І.Д.) з теми: «Сучасні педагогічні технології».
Під час практикуму молоді та малодосвідчені педагогічні працівники переглянули презентацію на відповідну тематику, з якої довідались про види та форми педагогічних технологій, їх змістову складову.
Увага учасників Школи акцентувалась на проблемах входження їх у професійну діяльність, розробку та впровадження інноваційних педагогічних технологій, активізацію особистого творчого потенціалу, розвитку педагогічної майстерності.
Молодим педагогам була надана методична допомога у визначенні типології уроків, розробці планів - конспектів, оформленні навчально - плануючої документації, підбірці необхідних матеріалів для удосконалення навчального процесу.
Засідання Школи співпраці в ліцеї
14 вересня в рамках Дня методичної роботи в ліцеї відбулось засідання Школи співпраці «Творчий модуль: майстер-класний керівник» з теми: «Вироблення в учнів професійної зацікавленості і культури праці».
Майстри та класні керівники груп учнів,які здобувають професію «Слюсар з ремонту автомобілів» мали змогу переглянути 1-ий (вступний) урок виробничого навчання у групі АСР-12-15. Майстер Линник В.О. відповідно до структури уроку звернув увагу учнів на престижність і попит на ринку праці робітничих професій,зокрема і обраної ними, ознайомив з професіями, які здобувають учні у ліцеї, і безпосередньо з видами робіт, що характеризують дану професію, інструментами та зразками виготовленої продукції під час навчальної діяльності, звернув увагу на дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності.
Майстер продемонстрував відеослайди та фрагменти відеофільму про професію слюсаря-ремонтника.
Майстерня вразила учнів чистотою, охайністю, достатньою матеріально-технічною забезпеченістю та раціонально обладнаними робочими місцями.
Учасники Школи проаналізували урок та обговорили питання тісної співпраці керівників групи у напрямку вироблення в учнів мотивації до навчання та здобуття професійних навичок та умінь.
Практикум – навчання
9 вересня в ліцеї пройшов практикум з теми: "Дотримання вимог до оформлення навчально –плануючої документації" з метою формування у викладачів уміння відповідально і якісно заповнювати журнали обліку теоретичного та виробничого навчання, повно і змістовно розробляти плануючу документацію.
До відома викладачів були доведені результати контролю за розробкою та оновленням поурочних планів, акцентовано увагу на внесенні змін та доповнень у змістовну частину планів уроків, враховуючи Концепцію національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
Під час практикуму заступник директора Скрипник В.С. проаналізувала стан підготовки педагогічними працівниками навчально - плануючої документації та виконання графіків здачі матеріалів для перевірки та затвердження, вказала на необхідність їх корегування згідно до вимог.
Контрольно-аналітичний тиждень
З 1 по 7 вересня в ліцеї був проведений контрольно-аналітичний Тиждень, під час якого була здійснена перевірка навчально-програмної та плануючої документації.
Ретельному аналізу були піддані стан оформлення журналів теоретичного навчання та плани-конспекти уроків викладачів за тиждень, переглянуті та скореговані відповідно до Концепції щодо національно-патріотичного виховання молоді плани роботи кабінетів, методичних комісій, шкіл, педагогічних та правових всеобучів.
В рамках Тижня були проведені: інфструктивно-методична нарада з відповідних питань, семінарське заняття "Ведення облікової документації", практикум "Методика планування та обліку навчального процесу", методично-аналітичний день та правовий всеобуч, на якому була розглянута та обговорена Концепція та методичні рекомендації МОНУ щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах.
Засідання педагогічної ради
31 серпня в ліцеї відбулося засідання педаогогічної ради; форма проведення: педрада - віче. Тема: "Особливості організації навчально - виховного процесу в ліцеї". Мета: залучити педагогічний колектив до широкого обговорення питань навчання та виховання учнів, розробити загальні підходи до організації навчально - виховного процесу 2015-2016 н.р.
Під час засідання педради обговорені питання підсумків роботи педагогічного колективу у 2014-2015 н.р., ефективність організації методичної роботи над методичною темою ліцею та ін.
Розглянуті сучасні наукові підходи до організації навчально - виховного процесу у 2015-2016 н.р., програма роботи з обдарованою учнівською молоддю та Концепція національно - патріотичного виховання дітей та молоді, заходи щодо її реалізації.
2015-2016 навчальний рік визначений в ліцеї як РІК САМООСВІТИ ТА НАУКОВО - ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Засідання педагогічної ради
31 серпня 2015 року в ліцеї відбулося засідання педаогогічної ради; форма проведення: педрада - віче. Тема: "Особливості організації навчально - виховного процесу в ліцеї". Мета: залучити педагогічний колектив до широкого обговорення питань навчання та виховання учнів, розробити загальні підходи до організації навчально - виховного процесу 2015-2016 н.р.Під час засідання педради обговорені питання підсумків роботи педагогічного колективу у 2014-2015 н.р., ефективність організації методичної роботи над методичною темою ліцею та ін.Розглянуті сучасні наукові підходи до організації навчально - виховного процесу у 2015-2016 н.р., програма роботи з обдарованою учнівською молоддю та Концепція національно - патріотичного виховання дітей та молоді, заходи щодо її реалізації.
2015-2016 навчальний рік визначений в ліцеї як РІК САМООСВІТИ ТА НАУКОВО - ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Навчальний семінар
31 серпня 2015 року в ліцеї відбувся навчальний семінар-практикум "Методика ведення навчально-плануючої та облікової документації" під час якого педагогічні працівники ознайомилися з основними вимогами щодо планування навчального процесу з урахуванням методчних вимог, викладених в Концепції національно - патріотичного виховання дітей і молоді, вимогами до ведення ділової документації.
Практикум для голів методичних комісій
27 серпня 2015 року в ліцеї відбувся практикум для голів методичних комісій на тему: "Складання плану роботи на 2015-2016 рік", під час якого педагогічні працівники виробили нові підходи в організації роботи методичних комісій з урахуванням вирішення методичноїї теми ліцею "Підвищення ефективності навчального процесу, шляхом удосконалення КМЗ предметів та професій". Логічним продовженням практикуму стала участь голів методичних комісій та педпрацівників у вебінарах, проведених НМЦ ПТО в Черкаській області.
Також під час практикуму визначена основним напрямком методичної роботи в ліцеї "Розвиток професійної компетентності педагогів, на основі впровадження в освітній процес інноваційних технологій".
Звіт щодо організації та проведення навчально-методичної роботи у 2014-2015 навчальному році
Коментарi