Навчально-методична робота
Навчально-методична робота в ліцеї здійснюється відповідно до Положенням про методичну роботу у професійно-технічному навчальному закладі, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 582 від 12.12. 2000 р., плану роботи Управління освіти і науки ЧОДА, плану роботи НМЦ ПТО в Черкаській області та Плану роботи ліцею на рік.
Педагогічний колектив ліцею працює над вирішенням науково- методичної теми
«Виховання освіченого, соціально-активного та національно-свідомого кваліфікованого робітника».
Методична мета
«Впровадження онлайн технологій в організацію навчально-виробничого процесу».
На основі обраної теми були складені: план роботи, циклограма методичної роботи ліцею на рік, плани роботи методичних комісій.
Методична робота спрямована на вирішення таких завдань:
- підготовка випускника: освіченого українця, всебічно розвиненого, відповідального громадянина і патріота, здатного до інновацій;
- формування ключових компетенцій, а саме спілкування державною і рідною в разі відмінності мовою, спілкування іноземними мовами, математична грамотність, компетентності в природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрова компетентність, уміння навчатися впродовж життя, соціальні і громадянські компетентності, підприємливість та фінансова грамотність, загальнокультурна грамотність, екологічна грамотність і ведення здорового способу життя;
- створення сучасного освітнього середовища, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів;
- підвищення теоретичної, науково-методичної підготовки педагогічних працівників шляхом організації роботи МК, методичних заходів;
- підвищення якості громадянської освіти, сприяти формуванню громадянської компетентності, навчати бути відповідальними громадянами й ефективними учасниками освітнього процесу;
- поширення передового педагогічного досвіду працівників навчального закладу шляхом друку матеріалів у фахових виданнях, Інтернет-сайтах, на сайті ліцею, "Фейсбук";
- створення умов для оволодіння і впровадження педагогічними інноваційними методиками з метою підвищення результативності освітнього процесу.
Всеукраїнський Інтернет-марафон
7 червня 2024 року працівники ліцею долучилися до Всеукраїнського Інтернет-марафону на тему «Цифровий кейс педагога: онлайн-платформи, віртуальна реальність та штучний інтелект», який проводив Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області, під час якого викладачі ознайомилися з досвідом роботи колег з використання штучного інтелекту, цифрових «Smart-кейсів» при викладанні предметів загальноосвітньої підготовки.
Практикум «Вимоги до оформлення випускної документації»
6.05.2024 року в ліцеї був проведений практикум на тему: «Вимоги до оформлення випускної документації», під час якої заступник директора з навчальної роботи Скрипник В.С. ознайомила з основними вимогами щодо оформлення додатків до свідоцтв про повну загальну середню освіту, книги видачі документів про ПЗСО, підготовку зведених відомостей, відомостей рівнів НДУ за рік та журналів.
Педагоги ліцею мали можливість практично застосувати отримані знання щодо оформлення додатків.
Круглий стіл «Планування методичної роботи на 2024-2025 н.р.»
5 червня 2024 року в ліцеї був проведений круглий стіл на тему «Планування методичної роботи на 2024-2025 н.р.», під час якого, голови методичних комісій ознайомилися з планом роботи навчально-методичного центру ПТО у ЧО на вересень-грудень 2024 року.
Заступник з навчальної роботи Валентина Скрипник ознайомила з проєктом плану методичної роботи на 2024-2025 н.р., методист ліцею Валентина Демяненко запропонувала продовжити роботу над методичною темою ліцею «Використання онлайн-технологій в освітньому процесі».
Голови МК внесли пропозиції щодо корегування проєкту плану методичної роботи та звітували про підсумки роботи МК за 2023-2024 н.р.
Школа педагогічної майстерності
19.01.2024 року була проведена Школа педагогічної майстерності під час якої Осадчий М.М. поділився досвідом зі створення власних відео-ресурсів, використанням програмного забезпечення для монтування відео.
Продемонстрував роботу різних програмних засобів за допомогою яких можна створювати відео-уроки.
Круглий стіл з головами методичних комісій
17.01.2024 року був проведений круглий стіл з головами методичних комісій на тему: «Плануємо, коректуємо, виконуємо» під час якого були підведені підсумки роботи методичних комісій за 1 семестр 2023-2024 н.р. та розглянуті шляхи реалізації методичної проблеми ліцею та комісій на 2 семестр 2023-2024 н.р.
Педагогічні читання «Відкрита освіта у закладах професійної (професійно-технічної) освіти: сучасні технології та освітній менеджмент»
Традиційно, 10 січня 2023 року, в ліцеї були проведені педагогічні читання на тему: ««Відкрита освіта у закладах професійної (професійно-технічної) освіти: сучасні технології та освітній менеджмент», під час яких педагогічні працівники розглянули такі поняття: поняття «відкрита освіта», її сутність, пріоритетні завдання, перевагами відкритої освіти, організація системи відкритої освіти, розвиток відкритої освіти в сучасних умовах, відкрита освіта як інструмент глобальної трансформації освітньої, світові тенденції розвитку відкритої освіти.
Школа комп’ютерної грамотності
20.11.2023 року в ліцеї було проведено Школу комп’ютерної грамотності під час якого Микола Осадчий ознайомив колег з державним порталом цифрової освіти « Дія. Цифрова освіта ». Керівник Школи висвітлив основні завдання,функціональні можливості та суб’єкти вебпорталу, зміст інформації, яка на ньому міститься, та інші питання. Розглянули умови реєстрації та доступ до ресурсів.
Педагогічний колоквіум на тему: «Як вам - Classroom?»
12 червня 2023 року, відповідно до плану роботи, був проведений педагогічний колоквіум на тему: «Як вам - Classroom?». Передумовою його проведення стало використання педагогами ліцею платформи Google Classroom в освітньому процесі.
Микола Осадчий, керівник Школи комп’ютерної грамотності, ознайомив присутніх з новими можливостями платформи Google Classroom. Голови методичних комісій здійснили моніторинг роботи педагогів на освітній платформі «Google Classroom». Валентина Скрипник ознайомила педагогів з перспективами застосування платформи в режимі очної або змішаної форми навчання. Педагогічні працівники поділилися досвідом роботи з використання додатків для продуктивної роботи на платформі «Google Classroom» та дійшли висновку, що можливості даної платформи вирішують усі потреби при дистанційному, змішаному та очному навчанні в нашому навчальному закладі.
Круглий стіл «Планування методичної роботи на 2023-2024 н.р.»
7 червня 2023 року за участі голів методичних комісій ліцею був проведений круглий стіл на тему «Планування методичної роботи на 2023-2024 н.р.», під час якого обговорювались питання виконання плану методичної роботи ліцею, моніторинг роботи методичних комісій, підсумки методичної роботи ліцею. На засіданні голови методичних комісій звітували про реалізацію методичної теми ліцею «Впровадження онлайн-технологій в організацію навчально-виробничого процесу».
Заступник з навчальної роботи Валентина Скрипник ознайомила учасників круглого столу з проєктом плану методичної роботи на 2023-2024 н.р., методист ліцею Валентина Демяненко запропонувала скоригувати методичну тему ліцею «Використання онлайн-технологій в освітньому процесі». Голови МК внесли пропозиції щодо корегування проєкту плану методичної роботи.
Виставка «Профтехосвіта Черкащини – 2023»
6 квітня 2023 року працівники ліцею взяли участь у проведенні обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2023» та виставковій панорамі для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. На виставку навчальний заклад представив 14 методичних посібників, які розміщені на сайті ліцею.
Під час заходу учасники переглянули презентацію кращих методичних матеріалів педагогічних працівників області, в тому числі, методичний посібник викладача іноземної мови ДНЗ «Черкаський ПАЛ» Хоцій А.А. на тему «Збірник інтерактивних завдань з англійської мови для учнів 1 курсу», який відзначений сертифікатом Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області та містить опис використання сучасних освітніх інтерактивних технологій для контролю рівнів навчальних досягнень здобувачів освіти під час дистанційного та очного навчання.
Семінар-практикум «Сучасні основні тенденції забезпечення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників»
23 березня 2023 року на базі ДНЗ «Черкаський ПАЛ» відбувся семінар- практикум педагогічних працівників професій автотранспортного та машинобудівного напрямів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області під час під час якого Олександр Лупан, методист НМЦ ПТО в ЧО, ознайомив учасників заходу з сучасними освітніми тенденціями забезпечення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників автотранспортного напряму.
Ігор Барабаш, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Черкаський ПАЛ», презентував учасникам семінару-практикуму досвід роботи ліцею з візуалізації навчально-виробничого процесу.
Юлія Мішіна, майстер виробничого навчання, ознайомила колег з з використанням інформаційно-комунікаційних технологій при підготовці кваліфікованих робітників.
Під час заходу викладач спеціальних предметів Ірина Вітько провела урок теоретичного навчання з матеріалознавства на тему: «Бронза», а майстер виробничого навчання Анатолій Волинець провів урок виробничого навчання на базі Навчально-практичного центру «Автослюсар» з теми: «Зняття та заміна гальмівних колодок».
Всеукраїнський науково-практичний семінар "Впровадження сучасних освітніх та виробничих технологій у професійній освіті України"
15 лютого 2023 року педагогічні працівники ліцею були пристні на Всеукраїнському науково-практичному семінарі "Впровадження сучасних освітніх та виробничих технологій у професійній освіті України", на якому ознайомились з новими сучаними напрямками сучасної професійної освіти, які вже впроваджені в закладах П(ПТ)О Києва та Києвської області.
НМТ - 2023
8 лютого 2023 року працівники ліцею долучилися до прямого ефіру інформаційного випуску Українського центру оцінювання якості на тему «НМТ-2023: ви запитуєте — ми відповідаємо», під час якого заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко ознайомила зі змістом, структурою й оцінюванням кожного предмета НМТ, як і коли буде відбуватися реєстрація для участі у вступному випробуванні, коли і де учасники проходитимуть тестування та як визначатимуть результати для вступу.
Участь у digital студії
6 лютого 2023 року працівники ліцею взяли участь у digital студії для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему «Відеоконтент у професійній діяльності сучасного педагога», яка відбулася на базі навчально-тренінгового центру STEM-освіти комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
Майстри виробничого навчання ознайомилися з програмним забезпеченням для роботи з відеофайлами, створенням та редагуванням цифрового контенту, можливістю використання отриманих знань при підготовці та проведенні уроків виробничого навчання.
Педагогічні читання на тему «Національно-патріотичне виховання як засіб становлення сучасного українця, адаптованого до нових умов життя»
18 січня 2023 року в нашому навчальному закладі відбулися педагогічні читання на тему «Національно-патріотичне виховання як засіб становлення сучасного українця, адаптованого до нових умов життя».
В рамках заходу були обговорені питання:
1. Поняття «Національно-патріотичне виховання», зміст, завдання (ХОЦІЙ А.А., ПОНОМАРЬОВА Т.А.);
2. Умови та інструменти формування патріотичної свідомості (ВІТЬКО І.М., МИРОНЕНКО Л.В.);
3. Шляхи реалізації національно-патріотичного виховання в системі освіти (НЕМЧИНОВА Т.А., КИКОТЬ В.П.);
4. Наповнення патріотичним змістом освітнього процесу (ДЕМЯНЕНКО В.В., ЖЕРЕБЦОВА О.М.);
5. Забезпечення взаємозв`язку закладу освіти й сім`ї щодо здійснення патріотичного виховання (ПЕТРЕНКО О.А., ЯСЕНОВИЙ О.М.);
6. Патріотична спрямованість позаурочної виховної роботи (МЕЛЬНИЧЕНКО О.В, ГЛЮДЗО О.О.).
Навчальний практикум «Освітній хаб «Навички майбутнього»
12.01.2023 р. на базі Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся навчальний практикум «Освітній хаб» «Навчання майбутнього». У ньому взяли участь педагогічні працівники ДНЗ «Черкаський ПАЛ» Немчинова Т.А., Кикоть В.П., Вербицька С.І., Вітько І.М., Мішіна Ю.В.
Під час практикуму педагогічні працівники разом з учасниками освітнього хабу ознайомилися з можливостями програмного забезпечення MozaBook, доглядом і налаштуванням персонального комп’ютера для максимальної ефективності його роботи, застосуванням утиліт та програмного забезпечення, особливостями здійснення монтажу відео, платформами проведення онлайн зустрічей (вебінарів), створенням власного сайту, платформами підтримки онлайн навчання.
Педагогічна майстерня для голів МК «Формування електронних посібників для учнів»
12 січня 2023 року в ліцеї відбулося засідання для голів методичних комісій на тему: «Формування електронних посібників для учнів», під час якого були обговорені питання організації роботи з підготовки методичних посібників до участі у виставці «Профтехосвіта Черкащини - 2023», види, структура та наповнюваність електронних посібників для учнів з використанням інтерактивних технологій навчання. На думка педагогів, такі посібники дають змогу викласти навчальний матеріал з використанням багатого арсеналу різних форм подання інформації, забезпечують контроль рівня знань учнів, спонукають їх до інформаційно-пошукової діяльності.
Школа комп’ютерної грамотності «Онлайн інструменти для самостійної роботи здобувачів освіти»
11 січня 2023 року відбулося засідання Школи комп’ютерної грамотності на тему: «Онлайн інструменти для самостійної роботи педагогів із здобувачами освіти». Керівник Школи Микола Осадчий ознайомив колег з такими онлайн-інструментами як: learningapps.org – система готових вправ з різних предметів, та ще й з можливістю автоматичної перевірки системою.
ClassTime – найбільш зручна та багатофункціональна платформа для контролю й перевірки знань. EdTed та edpuzzle – вчительський креатив: створення навчальних відео та використання готових відео з можливістю накладати на них запитання, інших відео чи аудіокоментарі.
Quizizz – використання готових вікторин з предметів і розробка авторських.
Slides – ще одна програма створення крутих презентацій.
Tacck – сервіс у вигляді онлайн-сторінки, де можна завантажити фото, відео, текст, карту (місце знаходження) та підібрати гарне оформлення для створення швидких публікацій.
Totalgraffiti – для цікавого оформлення презентацій, проектних робіт, постерів тощо.
А також познайомились з різними подкаст-ресурсами: KULT, «Буде тобі наука», Наукасти, podcastsinenglish та інші.
Педагогічний всеобуч «Вимоги щодо оформлення змісту завдань для організації змішаного навчання на платформі Google Classroom»
11 січня 2023 року заступник директора з навчальної роботи Валентина Скрипник провела педагогічний всеобуч на тему: «Вимоги щодо оформлення змісту завдань для організації змішаного навчання на платформі Google Classroom» який являє собою єдиний навчальний простір ДНЗ «Черкаський ПАЛ». При проведення практикуму з даного питання педагоги здійснили аналіз власних завдань, які викладені на курсах, та підготовку різноманітних видів завдань з використанням онлайн-інструментів.
Участь в обласному семінарі
«Ефективне планування освітнього процесу як запорука успішної організації освітнього закладу з надання якісних освітніх послуг» 25 жовтня 2022 року заступники директора Валентина Скрипник, Ніна Сердюченко, методист ліцею Валентина Демяненко, старший майстер
Валерій Хмилко взяли участь в обласному семінарі для заступників керівників з навчальної роботи (методистів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з теми «Ефективне планування освітнього процесу як запорука успішної організації освітнього закладу з надання якісних освітніх послуг».
Адміністрація ліцею, присутня на семінарі, ознайомилася з особливостями планування освітнього процесу та надання якісних освітніх послуг в умовах дистанційного та змішаного навчання; моніторинговими дослідженнями навчальних досягнень здобувачів освіти у 2021/2022 навчальному році.
Засідання педагогічної ради
24 жовтня 2022 року в ліцеї відбулося засідання педагогічної ради на якому проведено психолого-педагогічний аналіз здобувачів освіти І курсу, розглянуті результати проведення діагностичних контрольних робіт, здійснено порівняльний аналіз з рівнями НДУ за шкільний курс та організацію роботи педагогів з ліквідацією прогалин в знаннях учнів, а також роль учнівського самоврядування у сприянні швидкої адаптації першокурсників до умов навчання ліцеї.
Школа комп’ютерної грамотності
«Скрінкастинг як елемент організації дистанційного навчання» 20 жовтня 2022 року відбулося онлайн-засідання Школи комп’ютерної грамотності на тему: «Скрінкастинг як елемент організації дистанційного навчання».
Насправді, це щось нове і дійсно необхідне для навчання. Про його особливості розповів керівник Школи Микола Осадчий. Педагоги мали можливість ознайомитися із формами і методами подачі навчального матеріалу під час дистанційного навчання та бути присутніми на майстер-класі «Скрінкаст – відео запис інформації».
Педагогічний всеобуч на тему: «GoogleClassroom– інтерактивне освітнє середовище ліцею. Функції та можливості при організації роботи онлайн класу»
26 вересня 2022 року заступник директора з НР Валентина Скрипник провела педагогічний всеобуч на тему: «Google Classroom – інтерактивне освітнє середовище ліцею. Функції та можливості при організації роботи онлайн класу» під час якого розглянули переваги та недоліки використання платформи Google Classroom.
Методичною службою ліцею з травня 2022 року проводилися навчання, тренінги, всеобучі, консультації з викладачами задля підвищення їх компетентності в розробці методичних матеріалів та методика використання їх в режимі дистанційного навчання на платформі Google Classroom. Скрипник В.С. подякувала усім, хто долучився до вирішення цієї проблеми, цього виклику воєнного часу - організації змішаної форми навчання: Осадчому М.М., головам МК Барабаш С.Л., Соболевській О.М.. методисту Демяненко В.В. На сьогодні, був проведений проміжний аналіз використання платформи дистанційного навчання Google Classroom, аналіз переваг та недоліків, чим і поділилися педагоги при проведенні всеобучу та заповненні моніторингової таблиці.
Аналізуючи переваги та недоліки платформи дистанційного навчання Google Classroom слід зазначити, що, на нашу думку, вона є ефективною у використанні, оскільки саме вона має увесь необхідний функціонал, необхідний для реалізації дистанційного режиму навчання у повному обсязі.
Засідання МК класних керівників
23.09.22 р. відбулося засідання МК класних керівників, на якому були розглянуті питання:
1. Вивчення методичних рекомендацій щодо виховної роботи у закладах професійно- технічної освіти. Заст. дир. з НВР Журавель О.В.
2.Затвердження плану роботи МК та графіка відкритих виховних заходів. Кикоть В.П. Голова МК Кикоть В.П.
3. Доповідь "Процес адаптації учнів 1 курсу до умов навчального закладу". Психолог Горбач О.С.
4. Круглий стіл: "Угода, її актуалізація та цінність". Психолог Горбач О.С.
ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІВ ІНФРАСТРУКТУРНОГО НАПРЯМУ, ОФІСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯТА ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ «ТЕХНОЛОГІЇ»
22 вересня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося онлайн засідання педагогів інфраструктурного напрямку, офісного забезпечення та освітньої галузі "Технології".
Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила присутніх із результатами навчальних досягнень здобувачів освіти з професійної підготовки означеного напряму за 2021/2022 навчальний рік, поінформувала про порядок реалізації проєктів новітньої освітньої діяльності та підвела підсумки участі педагогічних працівників у обласних конкурсах за попередній навчальний рік.
Педагогічний всеобуч «Вивчення нормативно-правової документації»
31.08.2022 року заступник директора з навчальної роботи Валентина Семенівна Скрипник провела педагогічний всеобуч на тему: «Вивчення нормативно-правової документації» під час якого ознайомила з нормативно-правовими документами в галузі освіти, в системі професійної (професійно-технічної) освіти в тому числі з методичними рекомендаціями щодовикладання предметів у 2022-2023 н.р.
Круглий стіл для голів МК «Методичний супровід роботи в Google Classroom»
30 серпня 2022 року в ліцеї відбулося засідання круглого столу для голів методичних комісій на тему: «Методичний супровід роботи в Google Classroom», під час якого голови методичних комісій ознайомилися з вимогами щодо організації методичної роботи в режимі дистанційного навчання, створення комунікативного простору на основі використання платформи Google Classroom для роботи методичних комісій.Також, під час круглого столу голови МК створили в Classroom кабінети власних методичних комісій для подальшого роботи.
Семінар-практикум «Вимоги до ведення плануючої та облікової документації»
30.08.2022 року заступник директора з навчальної роботи Скрипник В.С. провела педагогічний всеобуч на тему: «Вимоги до ведення плануючої та облікової документації» під час якого педагоги ознайомилися з основними вимогами щодо планування навчального процесу з урахуванням методичних вимог, вимогами до ведення ділової документації, ознайомила викладачів з Правилами ведення журналів теоретичного навчання. Педагоги ліцею мали можливість практично застосувати отримані знання заповнивши журнали.
Школа цифрової грамотності «Як підготувати учнів до роботи в Google Classroom»
26 серпня 2022 року викладач інформатики Осадчий М.М. провів засідання Школи цифрової грамотності «Як підготувати учнів до роботи в Google Classroom». Classroom, як одна з платформ організації дистанційного навчання.
Микола Миколайович ознайомив учасників заходу з перевагами використання платформи Google Classroom в навчальному процесі при дистанційному навчанні. Під час заходу педагоги вчилися створювати свої онлайн-кабінети з предметів, додавати учасників, створювати і завантажувати та розміщати різноманітні завдання, користуватися засобами Google Meet, застосовувати віртуальну дошку, а також інші додатки для ефективної роботи в організації навчального процесу, що в свою чергу сприяє удосконаленню інформаційно-цифрової компетентності викладача.
Педагогічна майстерня «Організація дистанційної форми навчання»
14 січня 2022 року заступник директора з НР Скрипник Валентина Семенівна провела педагогічну майстерню для педагогів ліцею на тему: «Впровадження он-лайн технологій в організацію навчально-виробничого процесу» в ході якого розповіла про надання освітніх послуг шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій за певними освітніми або освітньо-кваліфікаційними рівнями відповідно до державних стандартів освіти, відзначила, що головним завданням дистанційного навчання є розвиток творчих та інтелектуальних здібностей учнів за допомогою відкритого і вільного використання всіх освітніх ресурсів і програм, водночас, доступних в Інтернеті. Заступник директора з навчально-виховної роботи Журавель Ольга Василівна акцентувала увагу на використання онлайн технологій для комунікації педагогів з батьками, учнями та можливістю використання їх у виховному процесі.
Педагогічні читання «Самооцінка та вимірювання якості освіти як основні критерії сучасного освітнього середовища закладів професійної (професійно-технічної) освіти»
Традиційно, 12 січня 2022 року, в ліцеї були проведені педагогічні читання на тему: «Самооцінка та вимірювання якості освіти як основні критерії сучасного освітнього середовища закладів професійної (професійно-технічної) освіти», під час яких педагоги розглянули такі поняття: якість освіти, самооцінювання закладу освіти, внутрішній моніторинг освітніх та управлінських процесів у закладі освіти, критерії оцінювання, індикатори оцінювання та поділилися досвідом роботи зі здійснення моніторингу та самооцінки як власної роботи так і роботи всього колективу із забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників.
Засідання педагогічної ради
13 січня 2022 року відбулося засідання педагогічної ради під час якого були підведені підсумки роботи колективу у І семестрі 2021/2022 н.р. та завдання з реалізації плану роботи на 2 семестр. Розглянуті питання: аналізу роботи структурних підрозділів навчального закладу, моніторинг роботи методичних комісій, педагогічних працівників з вирішення методичної теми: «Впровадження онлайн технологій в організацію навчально-виробничого процесу»; організацію підготовки здобувачів освіти для складання ДПА у формі ЗНО; підсумки участі здобувачів освіти у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.
Засідання творчої групи педагогічних працівників автотранспортного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти
8 лютого 2022 року в ДНЗ "Черкаському професійному автодорожньому ліцеї" відбулося засідання творчої групи педагогічних працівників автотранспортного напряму закладів професійної (професійно-технічної)освіти області щодо організації та проведення 1 та 2 етапів Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів».
На засіданні розглядалися наступні питання:
1.Розробка завдань теоретичного та практичного турів конкурсу.
2.Розробка умов та критеріїв оцінювання.
Засідання Школи ППД
10.01.2022 в ДНЗ «ЧПАЛ» відбулося засідання Школи ППД.
Тема засідання:Палітра педагогічного досвіду (алгоритм апробації методичних розробок педагогічних працівників).
Керівник Школи ППД викладач Немчинова Тетяна надала інформацію про: загальні положення, розгляд матеріалів, прийняття рішення та організацію апробації методичних розробок. Також розглянули питання про алгоритм виконання, структуру, технічні та загальні вимоги до оформлення методично розробки.
Участь Всеукраїнського вебінару на тему: «Педагогічна реклама «Педагогічні ідеї та знахідки»
16 грудня 2021 року педагоги ліцею приєдналися до Всеукраїнського вебінару на тему: «Педагогічна реклама «Педагогічні ідеї та знахідки».
Ознайомилися з напрямами діяльності НМК ПТО у Кіровоградській області щодо виявлення та популяризації надбань і досягнень педагогічних працівників професійної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, а також їхнім кращими здобутками щодо сучасних підходів до організації освітнього процесу.
Відкритий урок з предмета: «Біологія та екологія», викладач Соболевська О.М.
9 грудня 2021 року з метою вивчення передового педагогічного досвіду в Державному навчальному закладі «Черкаський професійний автодорожній ліцей» Соболевською О.М. був проведений відкритий урок з предмета: «Біологія та екологія» для здобувачів освіти з професії: «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; рихтувальник кузовів; водій автотранспортних засобів (категорія «С»)». Тема уроку: «Вплив стресових факторів на організм людини».
Викладач використовував різноманітні форми та методи навчання, з метою формування у здобувачів освіти належного рівня природничої компетентності.
Здобувачі залучалися до основних розумових операцій (аналіз, синтез, узагальнення, систематизація). Викладач зверталася до особистісного досвіду учнів. Матеріали, що вивчалися, мали практичне спрямовання, отримані знання можуть бути застосовні в життєвих та виробничих ситуаціях. Розвиток пізнавальної самостійності учнів був забезпечений опереджуючим завданням.
Реалізовувалися міжпредметні зв`язки з охороною праці, медициною, майбутньою професійною діяльністю. Були використані засоби розвитку творчого мислення (елементи проблемності «мозковий штурм», завдання пошукового характеру «повідомлення учнів»).
Присутні колеги та Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, відзначили високий методичний рівень проведеного уроку.
Урок виробничого навчання на тему "Маркетингова діяльність підприємства"
25.11.2021 здобувачі освіти групи АСКТН-19-21 відпрацьовували професійні компетентності навчального модуля "Маркетингова діяльність підприємства" з професії "Адміністратор", яку провела майстер виробничого навчання Філіпова А.В. Здобувачі освіти проводили маркетингове дослідження у вигляді анонімного анкетування на тему "Чи полюбляєте ви піцу?". Під час уроку виробничого навчання здобувачами освіти були відтворенні: анкета та її дизайн, алгоритм роботи та діалог з потенційними споживачами, а також на вдячність дарувалися фішки у вигляді піци. Серед потенційних споживачів були педагогічні працівники та здобувачі освіти.
Здобувачі освіти проаналізували основні помилки при проведенні анкетування, обробили відповіді, та визначили подальші дії роботи в рекламній діяльності.
Всеукраїнський методичний марафон
24 листопада 2021 року педагогічні працівники ліцею взяли участь у Всеукраїнському методичному марафоні на тему «Учнівські STEM-проєкти – практичне застосування», який організував та проводив Навчально- методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області.
Педагоги ознайомилися з використанням STEM-технологій у закладах професійної (професійно-технічної) освіти України як при викладанні загальноосвітніх предметів так і здійсненні професійної підготовки, адже STEM-освіта готує учнів до успішного працевлаштування, вимагає набуття технічно-складних навичок потребує застосування математичних знань та наукових понять. Всього участь у марафоні взяли близько 30 педагогів ліцею.
Обласний семінар-практикум для викладачів англійської мови ЗП(ПТ)О області
28 жовтня 2021 року на базі ДНЗ «Черкаський ПАЛ» був проведений обласний семінар-практикум для викладачів англійської мови ЗП(ПТ)О області з теми: «Сучасні технології навчання іноземної мови».
У рамках заходу виступили Валентина Скрипник, заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей», тема «Презентація навчального закладу»; Ганна Хоцій, викладач англійської мови ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» продемонструвала урок з англійської мови в очно – дистанційному форматі на тему «Food. You are what you eat». Викладачі прослухали доповідь Мальвіни Коломієць, викладача кафедри англійської мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини з теми: «Зовнішнє незалежне оцінювання з іноземної мови – 2022: зміст сертифікаційної роботи, характеристика завдань».
Досвідом використання інтерактивних завдань та онлайн – ресурсів поділилися Вікторія Крамаренко, методист Навчально – методичного центру професійно – технічної освіти у Черкаській області, тема «Використання онлайн-простору для формування комунікативних вмінь здобувачів освіти ЗП(ПТ)О»; Світлана Барабаш, викладач англійської мови ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей», тема «Формування інформаційної компетентності здобувачів освіти на уроках англійської мови».
Засідання обласного методичного об’єднання викладачів приробничо-математичних предметів
14 вересня 2021 відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів приробничо-математичних предметів ЗП(ПТ)О.
Викладачі ДНЗ «ЧПАЛ» прийняли участь!
Онлайн-засідання педагогічних працівників інфраструктурного напрямку та професій офісного забезпечення закладів профтехосвіти
17 вересня 2021 року відбулося онлайн-засідання педагогічних працівників інфраструктурного напрямку та професій офісного забезпечення закладів профтехосвіти на базі НМЦ ПТО Черкаської області.
Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила присутніх із методичними рекомендаціями на 2021/2022 навчальний рік, результатами навчальних досягнень з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок означеного напряму за 2020/2021 навчальний рік, переліком всеукраїнських та обласних заходів, акцентувала увагу на необхідності впровадження дуальної форми навчання в освітній процес.
Аліна Філіпова, майстер виробничого навчання ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей», презентувала матеріали, які потребують апробації. Рішенням ОМО були визначені ЗП(ПТ)О області, в яких здійснюватиметься вивчення цих матеріалів.
Семінар-практикум для голів методичних комісій «Виявлення, аналіз та узагальнення творчого педагогічного досвіду»
31 серпня 2021 року в ліцеї відбувся семінар-практикум для голів методичних комісій на тему: «Виявлення, аналіз та узагальнення творчого педагогічного досвіду», під час якого голови методичних комісій ознайомилися з Положенням про виявлення, вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду роботи педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів області.
Також, під час практикуму, визначили педагогів досвід яких можна подати для вивчення, узагальнення та впровадження в навчальному закладі та на рівні області.
Педагогічний всеобуч «Вимоги до ведення плануючої та облікової документації»
30 серпня 2021 року заступник директора з НР Скрипник В.С. провела педагогічний всеобуч на тему: «Вимоги до ведення плануючої та облікової документації», під час якого розглянули основні вимогами щодо планування навчального процесу з урахуванням методичних вимог, вимогами до ведення ділової документації, ознайомила викладачів з Правилами ведення журналів теоретичного навчання.
ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ
15 червня 2021 року, відповідно до плану роботи, в ліцеї відбулися педагогічні читання на тему: «Навчання онлайн. Аналіз досягнень». Своїм досвідом роботи щодо організації дистанційного навчання з питання «Використання сервісу Zoom у дистанційному навчанні» поділилася з колегами викладач Соболевська О.М. Майстри виробничого навчання Третякова І.Д. та Філіпова А.В. розпоповіли про методику проведення уроків виробничого навчання з використанням онлайн технологій. Практичний психолог Горбач О.С. надала рекомендації щодо психологічної підтримки учнів в режимі дистанційного навчання. Заступник директора з навчальної роботи Скрипник В.С. визначила переваги та недоліки, підвела підсумки організації дистанційного навчання в ліцеї. Завершилися читання анкетуванням педагогічних працівників з питання володіння та застосування онлайн-комунікацій з учнями.
Участь у засіданні творчої групи педагогічних працівників інфраструктурного напрямку
25 березня 2021 року відбулося обласне засідання творчої групи педагогічних працівників інфраструктурного напрямку та професій офісного забезпечення по вивченню методичних розробок педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області (в рамках підготовки до обласної виставки «Профтехосвіта Черкащини – 2021».
Всеукраїнський методичний марафон
23-24 лютого відбувся Всеукраїнський методичний марафон на тему "STEM: інноваційні можливості реформування системи освіти у ЗП(ПТ)О". Педагогічні працівники ліцею долучились до марафону та прослухали доповіді учасників.
Педагогічна майстерня на тему «Застосування технологій дистанційного навчання»
12 січня 2021 року директором ліцею Філіповою Ольгою Олексіївною та заступником директора з НР Скрипник Валентина Семенівна було проведено педагогічну майстерню на платформі Zoom на тему «Застосування технологій дистанційного навчання».
Ця тема є досить актуальною під час карантинних обмежень і організації дистанційного навчання. Під час зустрічі обговорювалися такі питання, як: проведення занять у віддаленному режимі; організація якісного навчання з використанням цифрових технологій; вдосконалення навичок в організації дистанційного навчання; ознайомлення з сучасними платформами навчання на прикладі Zoom. Модератори приділили увагу узагальненню засобам інформаційно-комунікаційних технологій в освітній галузі, надали рекомендації щодо адаптації цих засобів до навчальних програм у 2 семестрі 2020-2021 н.р.
Педагогічні читання
Невід’ємною частиною методичної роботи нашого ліцею є педагогічні читання. Традиційно 6 січня 2021 року в ліцеї було проведено педагогічні читання на тему: «Інтеграція компетентністного навчання у зміст професійної освіти». Мета педагогічних читань - удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників.
У своїх доповідях педагогічні працівники розглянули такі поняття: компетенція, компетентність, інтеграція, інтеграційне навчання, професійна, ключова, предметна компетентності.
Комп'ютерний всеобуч "Застосування онлайн-сервісів в умовах дистанційного навчання"
04.11.2020 року в ліцеї був проведений Осадчим М.М. комп'ютерний всеобуч "Застосування онлайн-сервісів в умовах дистанційного навчання" . Під час якого ознайомилися із використанням онлайн-сервісів в умовах дистанційного навчання.
Всеукраїнський вебінар на тему: «Національне та військово-патріотичне виховання здобувачів освіти – складова виховання майбутніх захисників Вітчизни»
27 жовтня 2020 року педагогічні працівники ліцею взяли участь у Всеукраїнському вебінарі на тему: «Національне та військово-патріотичне виховання здобувачів освіти – складова виховання майбутніх захисників Вітчизни», проведений Навчально-методичним кабінетом професійно-технічної освіти у м. Києві. Для обговорення було представлено ряд питань: Концепція розвитку військово-патріотичного виховання здобувачів освіти, шляхи реалізації, участь команд здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти у військово-спортивних змаганнях «Влучний стрілець».
Skype-нарада для працівників навчального та виховного відділів
Відповідно до плану роботи ліцею 4 травня 2020 року відбулася Skype-нарада для працівників навчального та виховного відділів, під час якої працівники ліцею ознайомилися з планом роботи на травень, розглянули питання щодо здійснення дистанційного навчання та аналіз виконання домашніх завдання учнями груп.
Skype-засідання методичної комісії викладачів предметів: «Фізична культура і здоров’я» та «Захист України».
23 квітня 2020 року відбулось Skype-засідання методичної комісії викладачів предметів: «Фізична культура і здоров’я» та «Захист України» та розглянуто такі питання:
1. Вивчення нормативних документів та рекомендацій щодо організації та проведення дистанційного навчання в умовах карантину.
2. Розгляд проблем при проведенні дистанційного навчання з предметів циклу та спортивних гуртків.
3. Організація самоосвіти в використанням освітніх платформ.
Skype-засідання методичної комісії педагогічних працівників гуманітарного напрямку
17.04.2020 року педагогічні працівники методичної комісії гуманітарного напрямку провели засідання за допомогою програми Skype. В ході засідання були розглянуті наступні питання:
§ Ефективні освітні рішення в умовах карантину: використання дистанційного навчання, освітніх платформ, он-лайн кабінетів.
§ Організація зворотного зв’язку зі здобувачами освіти.
§ Самоосвіта педагогічних працівників з використанням освітніх платформ.
§ Систематизація та повторення матеріалу з метою підготовки учнів до складання ДПА у формі ЗНО.
§ Підготовка до організованого закінчення навчального року.
Вебінар для керівників випускних груп
4 травня 2020 року заступником директора з навчальної роботи Скрипник В.С. був проведений вебінар для керівників груп 3 курсу на тему: «Підготовка випускної документації груп», під час якого розглянуті рекомендації МОН України, щодо організації випуску в системі професійної (професійно-технічної) освіти, умови отримання дипломів з відзнакою здобувачами освіти, здійснення підготовки до здачі ДПА у формі ЗНО та підготовку документації до випуску.
Skype-засідання методичної комісії педагогічних працівників інфраструктурного напрямку
17.04.2020 відбулося засідання методичної комісії педагогічних працівників інфраструктурного напрямку (за допомогою програми Skype). Були розглянуті наступні питання:
1. Організація самоосвіти педагогічних працівників з використанням освітніх платформ.
2. Проблеми та успіхи дистанційного навчання.
3. Підготовка до організованого закінчення навчального року.
Skype-нарада
Відповідно до плану роботи ліцею 15 квітня 2020 року відбулася Skype-нарада з робочих питань для працівників навчального та виховного відділів. Під час якої заступник директора з навчальної роботи Скрипник В.С. ознайомила учасників з актуальними рекомендаціями щодо організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти у період карантину, здійснила аналіз дистанційного навчання у групах та ознайомила із вимогами щодо ведення облікової документації.
Викладачі поділилися досвідом роботи, щодо здійснення дистанційного навчання та використання онлайн ресурсів.
Засідання методичної комісії працівників гуманітарного циклу
26 лютого 2020 року було проведене відкрите засідання методичної комісії працівників гуманітарного циклу за темою "Виховання мовної культури учнів".
З доповідями виступили Барабаш С. Л. "Виховання мовної культури учнів", Мальований В. І. " Урок української мови в системі компетентнісної освіти", Хоцій Г. А. " Інтерактивні методи навчання".
Члени комісії обговорили ефективні форми та методи роботи з учнями для підвищення рівня їх мовної культури, всебічного розвитку та творчої активності.
Комісії класних керівників
25.02.2020р. відбулося відкрите засідання методичної комісії класних керівників, темою якого було «Формування всебічно розвиненої, компетентно- спроможної особистості в умовах модернізації освіти».
На засіданні виступили голова методичної комісії класних керівників Кикоть В.П. з питанням «Особливості педагогічного впливу під час роботи з учнями».
Барабаш С.Л. підготувала та презентувала методичну розробку «Формування цілісної, всебічно розвиненої, компетентно- спроможної особистості в умовах Нової української школи».
Вихователь гуртожитку Бобрик Л.А., яка атестується в цьому році, презентувала свій досвід роботи в між атестаційний період.
Cемінар-практикум для викладачів суспільних предметів
29 жовтня 2019 року відбувся семінар-практикум для викладачів суспільних предметів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області на тему: «Реалізація компетентнісного підходу на уроках суспільних предметів», під час якого педагоги ознайомилися із ресурсами КЗ «Обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка» Черкаської обласної ради.
Директор Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор історичних наук, професор Наталія Земзюліна розповіла пророботу викладачів інститутуз підготовки учнів-випускників до ДПА у формі ЗНО з предмета «Історія України».
Викладач історії ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» Дмитро Мишанський провів відкритий урок на тему: «Чорнобильська катастрофа та її наслідки».
Підводячи підсумки семінару, методист НМЦ ПТО у Черкаській області Тарас Корпань, ознайомив учасників семінару з методикою розвитку компетентностей учнів в освітньому процесі з суспільних предметів.
Вебінар ОМО викладачів суспільно-гуманітарних предметів
17 вересня 2019 року відбувся вебінар ОМО викладачів суспільно-гуманітарних предметів.
На засіданні обласного методичного об'єднання розглянуто низку питань: Навчання за компетентностями; методичні рекомендації щодо викладання суспільно-гуманітарних предметів у 2019-2020 н.р.; розгляд методичних розробок, що потребує апробації; моніторинг навчальних досягнень учнів з української мови та історії за 2018-2019 н.р.
Педагогічний всеобуч на тему: "Новий український правопис"
12 червня 2019 року в ліцеї відбувся педагогічний всеобуч на тему: "Новий український правопис", на якому працівники були ознайомлені з нормами та правилами нової редакції Правопису.
Також було рекомендовано застосовувати нові правила в усіх сферах суспільного життя, зокрема в офіційно-ділову стилі мовлення.
Під час дискусії постало питання: для чого нам новий правопис? Доповідачі пояснили, що все заради того, аби українці користувалися правописом, створеним на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набувають поширення в різних сферах суспільного, наукового та культурного життя.
Навчання впродовж життя
28 травня 2019 року педагогічні працівники долучилися до проведення Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції з міжнародною участю на тему «Розвиток ключових компетентностей особистості педагога в умовах реформування освіти».
Науково-практичний захід був присвячений світлій памяті Володимира Адольфовича Макарова – реформатора освітньої діяльності, провідним кредом якого було формування духовності, культури, підняття престижності освіченості, інтелігентності та інтелектуальної діяльності.
Участь в конференції сприяла підвищенню рівня педагогічної та науково-методичної компетентності педагогів ліцею.
Всеукраїнський вебінар "Упровадження наскрізної змістовної лінії Нової української школи"
29/05/2019 р. відбувся Всеукраїнський вебінар "Упровадження наскрізної змістовної лінії Нової української школи" з теми "Здоров’я і безпека на уроках природничого циклу". Слухачами вебінару в ДНЗ "Черкаський професійний автодорожній ліцей" були: викладач біології, екології та хімії Кикоть В.П., викладач біології Соболевська О.М., соціальний педагог Журавель О.В., медичний працівник Бараннік В.Г., завідуюча їдальні Плічко А.А.
Під час вебінару отримали корисну інформацію про здорове та шкідливе харчування, наслідки вживання продуктів з харчовими домішками, новини про вітаміни, репродуктивне здоров’я, вплив побутової хімії на здоров’я молоді.
Тренінг для викладачів "Методика підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО"
17 квітня 2019 року відбувся тренінг для викладачів загальноосвітніх предметів (української мови та літератури, математики, історії України), закладів професійної (професійно-технічної) освіти області "Методика підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО":
1. "Методики підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО".Коучі: Денисюк В.В., к.ф.н., доцент кафедри української мови та методики навчання Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини.Опацький І.Ю., викладач кафедри історії України Уманського державного педаггічного університету ім. П. Тичини.Дубовик В.В., викладач кафедри вищої математики та методики навчання математики Уманського держаногопедагогічного університету ім. П.Тичини.
2. Інструкційна картка учня на пунктах проведення ЗНО"Спікер: Корпань Т.Г., в.о. заступника директора НМЦ ПТО у Черкаській області.
3. Панельна дискусія. Організація підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО. Обмін досвідом викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Педагогічні читання на тему «Кар’єрне становлення особистості у вимірі нової філософії освіти»
9 січня 2019 року в ліцеї для педагогічних працівників проведено педагогічні читання на тему «Кар’єрне становлення особистості у вимірі нової філософії освіти», на яких розглянуто питання:
• Оволодіння знаннями і технологіями сучасної освітньої діяльності в умовах трансформації суспільства. Вербицька С. І.
• Планування кар’єри як головна передумова успішності сучасної особистості. Кикоть В. П.
• Формування особистості, яка здатна визначити шляхи самореалізації в новому, динамічному сучасному суспільстві. Журавель О.В.
• Проблеми професійного становлення в умовах ринкового середовища. Вітько І.М.
У доповідях розкрито такі поняття: професійна кар’єра, успішність, кар’єрний розвиток, кар’єрне консультування, філософія освіти, образ людини майбутнього, ефективна самореалізація особистості, професіоналізація особистості, конкурентоздатність, універсальність освіченої особистості, професійна самосвідомість, професіоналізм.
Тема даного заходу була позитивною мотивацією для проходження педагогічними працівниками сертифікації, яка є кроком до самоосвіти педагога, підвищення його кваліфікаційних можливостей, професіоналізму, а також умовою професійного зростання та формування власної кар’єри. Заступник директора з НР Скрипник В.С. познайомила присутніх з умовами проходження сертифікації.
МЕТОДИЧНИЙ МІСТ
31 жовтня 2018 року в ліцеї пройшло засідання круглого столу на тему: «Організація та проведення державної підсумкової атестації у формі ЗНО» під час якого вчителі Черкаської ЗОШ №7 поділилися досвідом роботи з організації підготовки учнів до участі у ДПА, що буде проводитись у формі ЗНО.
Вчителі школи Черкащенко Ніна Григорівна, Штепа Інна Дмитрівна, Євтушевська Тамара Анатоліївна презентували інформаційний ресурс з підготовки до ДПА, методику проведення ЗНО та перевірку учнівських робіт. Захід сприяв підвищенню фахового рівня та професійної компетентності педагогічних працівників.
Засідання творчої групи ППД "Гарт"
11 вересня 2018 року відбулося засідання творчої групи ППД "Гарт".
Керівник групи ознайомила педагогічних працівників з планом роботи групи на 2018-2019 навчальний рік.
Всеукраїнський-інтернет марафон "Професійна компетентність педагога в рамках модернізації освітнього простору"
5 червня 2018 року відбувся інтернет-марафон на тему "Професійна компетентність педагога в рамках модернізації освітнього простору" на якому були розгянуті такі питання:
- "Безперервний розвиок професійної компетентності педагога запорук успішної діяльності закладу освіти";
- "Формування ключових освітніх компетентностей педагога професійно-технічної освіти задля реалізації цілі педагогічного простору";
- "Формування професійних компетентностей педагога у фахово-орієнтованому освітньому просторі";
- "Застосування методів і прийомів інтерактивного навчання на уроках правознавства з урахуванням різних етапів навчального процесу";
- "Формування ІКТ компетентностей учасників навчального процесу шляхом використання інтернет-ресурсу LearningApps";
- "Розвиток професійної компетентності педагога в системі післядипломної освіти";
- "Формування професійної компетентності педагога закладів професійної (професійно-технічної) освіти в умовах інформальної освіти";
- "Формування іншомовної компетенції учнів на уроках англійської мови в умовах модернізації професійної освіти";
- "Комунікативна компетентність педагога. Техніка педагогічного спілкування".
Круглий стіл
В рамках тижня виховної роботи був проведений круглий стіл з майстрами в/н на тему "Посадові обов'язки майстра в/н та класного керівника. Взаємодія та співпраця кожного з них".
У своїй діяльності майстер в/н та класний керівник групи тісно пов'язані між собою, адже вони вирішують основні завдання підготовки кваліфікованих робітників, які гідно працюватимуть на благо суспільства.
Проведення ефективної виховної роботи вимагає тривалої підготовки, тісної співпраці з класним керівником тільки тоді це приносить вагомі результати. Виховна робота керівників групи потребує системи відповідних, всебічно обгрунтованих і правельно організованих заходів, які вимагають не лише на задоволення, а й на розвиток пізнавальних, інтелектуальних, духовних, культурних потреб учнів.
Засідання Школи кращого педагогічного досвіду
В рамках проведення Тижня виховної роботи відбулося засідання Школи кращого педагогічного досвіду на тему: "Впровадження ефективних методів роботи з батьками учнів в позаурочній час". Своїм досвідом роботи ділилася класний керівник групи ШБМ-1-17 Немчинова Т.А.. Про напрямки роботи з батьками доповіла заступник директора з НВР Журавель О.В. з метою виявлення та поширення педагогічного досвіду сімейного виховання.
Коментарi