Засідання Школи виховання на тему "Виявлення та робота з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини»

28 січня 2018 року відбулася Школа виховання, практичний психолог Горбач О.С. висвітлила тему «Виявлення та робота з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини».

В Україні щорічно збільшується кількість сімей, які потрапили у складні життєві обставини та потребують соціального захисту. За визначенням Закону України «Про соціальні послуги» складними визначаються такі життєві обставини, що об'єктивно порушують нормальну життєдіяльність особи, наслідки яких вона не може подолати самостійно (інвалідність, часткова втрата рухової активності у зв'язку із станом здоров'я, самотність, сирітство, безпритульність, відсутність житла або роботи, насильство, зневажливе ставлення та негативні стосунки в сім'ї, малозабезпеченість, психологічний чи психічний розлад, стихійне лихо, катастрофа).

За визначенням, сім'я, що перебуває у складних життєвих обставинах, - це сім'я, яка втратила свої виховні можливості через виникнення таких умов, що порушують нормальну життєдіяльність одного або кількох членів сім'ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.

Держава здійснює захист дитини (означає особу у віці до 18 років, повноліття, якщо згідно з законом, застосованим до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше) від усіх форм фізичного та психічного насильства, образи, недбалого й жорстокого поводження з нею, експлуатації, включаючи сексуальні домагання, у тому числі з боку батьків або осіб, їх замінюють.

На педагогічних працівників закладів освіти покладається найбільш відповідальна громадянська місія – нести відповідальність за збереження психічного та фізичного здоров’я дітей, відслідковувати рівень їх тривожності, задоволення їх базових потреб.

/Files/images/2019_schnya/DSC_0897.JPG /Files/images/2019_schnya/DSC_0931.JPG /Files/images/2019_schnya/DSC_0979.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 56

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.