Бібліотека


Всесвітній день письменника

Насправді, точна назва цього свята звучить так - Всесвітній день миру для письменника. Саме 3 березня за рішенням конгресу Міжнародного ПЕН-клубу від 1986 року відзначається цей день. Роль письменника у суспільстві надзвичайно важлива, бо він є очима , думками та совістю суспільства. Його пильні спостереження, влучні здогадки та передбачення є відгуком часу і елементом формування відповідного пласту історії.

4 березня цей день відзначили і в нашому ліцеї. У бібліотеці учні мали можливість переглянути книжкові виставки «Таланти української літератури»та «Перлини сучасності».

Класні керівники зі здобувачами освіти провели виховні години «Світ врятує слово».

Викладач української мови та літератури Цокур Н.М. спільно з бібліотекаром Пархоменко С.М. під час проведення бібліотечного уроку «Україні є ким пишатися» ознайомили учнів групи АСР-10-22 з короткою біографією українських письменників, твори яких є наявні в бібліотечному фонді ліцею.

/Files/images/2024_berezen/зображення_viber_2024-03-04_16-19-16-384.jpg /Files/images/2024_berezen/зображення_viber_2024-03-04_16-19-16-488.jpg /Files/images/2024_berezen/зображення_viber_2024-03-04_16-19-16-708.jpg


Міжнародний день волонтера

5 грудня світ відзначає Міжнародний день волонтера, тож бібліотекар Пархоменко С.М. провела зі здобувачами освіти групи АСТН-16-23 інформаційну годину «Волонтери- люди доброї волі» , адже саме вони, молоде покоління, сьогодні в Україні все частіше беруть участь у волонтерських програмах, долучаються до волонтерської справи. Волонтерство засновується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей.

Учні групи АСР-3-23 доєдналися до перегляду трансляції Національного онлайн-уроку волонтерства.

/Files/images/gruden_2023/зображення_viber_2023-12-05_16-03-33-973.jpg


Міжнародний день сім'ї

Сім'я для багатьох людей - це найдорожче, що є в житті, особливо зараз, в нелегкий воєнний час. Тому важливо виявляти любов до рідних і проявляти свою турботу. А День сім'ї - ще один хороший привід для цього. 15 травня 2023 року керівники груп провели зі здобувачами освіти виховні години «Щаслива родина- душа України», бібліотекар оформила виставку – презентацію «Козацькому роду нема переводу».

День сім'ї - хороший привід зустрітися з рідними, а якщо немає такої можливості, то зателефонувати їм і сказати кілька теплих слів, подякувати за все світле і хороше, що вони подарували нам.

/Files/images/2023_traven/60342562_309646623293662_8919858861393838080_n-613x600.jpg


День Європи

Цьогоріч Україна відзначає День Європи разом із країнами Європейського Союзу -9 травня, в статусі країни-кандидата на членство в ЄС. Відповідний указ про встановлення в Україні 9 травня Днем Європи підписав Президент України Володимир Зеленський.

Бібліотекар ліцею зі здобувачами освіти групи АСР-10-22 9 травня провела інформаційну годину «В Європу з Україною у серці», де вони ознайомилися з історією свята, країнами- членами Європейського Союзу.

Україна є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні Сили України міцно стоять на захисті всієї Вільної Європи. Відзначаючи День Європи разом з європейськими країнами, ми показуємо нашу єдність та силу, нашу віру в мир та добробут України - кандидата на членство в ЄС.В даний час в Україні, ми разом пишемо новий розділ історії Вільної Європи.

/Files/images/2023_traven/яяччс яч.jpg


Ліна Костенко про війну

Ми воїни. Не ледарі. Не лежні
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож нам так і важко через те.

/Files/images/berezen_2023/іупевк.jpg

19 березня свій 93-ий день народження святкує відома українська поетеса Ліна Костенко. Неможливо оцінити вклад її в українську культуру. Її гострі, волелюбні та красиві вірші проникають глибоко у серце. Ліну Василівну називають взірцем романтики, ніжності, сарказму та духовності.

Бібліотекар з учнями групи АСР-10-22 провела читацьку конференцію «Це - голос наш. Це - пісня. Це- душа.» про творчість Ліни Костенко, твори та вірші, написані про Україну, свободу, мову та війну- страшну, криваву та безглузду.

Цитати Ліни Костенко про війну:

- Коли в людини є народ, тоді вона уже людина.

- А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.

- Я взагалі думаю, що й державу свою цей народ не може й досі побудувати, бо пережив велике історичне приниження.

- У нас же так, якщо говориш українською, то вже й націоналіст.

- Лінію оборони тримають живі.

- Вічна парадигма історії: за свободу борються одні, а до влади приходять інші.

- Доля не усміхається рабам.

- У кожної нації свої хвороби. У Росії — невиліковна.

- Україна пручається, як Лаокоон, обплутаний зміями. Вона німо кричить, але світ не чує. Або не хоче почути.

- Я не люблю нещасних. Я щаслива. Моя свобода завжди при мені.

- Бо хто, як я, намучивсь на війні, тому життя підскочило в ціні.

- Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.


День українського добровольця

14 березня 2023року під час проведення бібліотекаром ліцею Пархоменко С.М інформаційної години «Вони для нас виборюють життя…» та зустрічі з військовим капеланом «Капелани. На службі Богу і Україні» Єгором Єгоркіним, приуроченої Дню українського добровольця, яка відбулася в КП «Обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка», здобувачі освіти групи АСР-6-21, та АСР -8-21 ознайомилися з історією виникнення свята, діяльністю капеланів під час повномасштабної війни в Україні, вшанували хоробрих чоловіків і жінок, які ризикують своїми життями заради нашої Батьківщини.

Презентація до Дня українського добровольця


209-річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

З нагоди вшанування пам’яті великого Кобзаря, митця і пророка українського народу 9 березня 2023р. бібліотекар Пархоменко С. М. разом зі здобувачами освіти групи АСР-6-22 пригадали знакові поезії Шевченка у літературному марафоні «Читаємо Шевченка».


152-річниця від дня народження Лесі Українки

З нагоди дня народження письменниці Лесі Українки 27 лютого 2023 року.

/Files/images/berezen_2023/іпк.jpg


Міжнародний день рідної мови

Рідна мова дається народові Богом,
чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів.

Василь Захарченко

Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова. Українська мова- показник існування нації, результат еволюції нашого етносу, за українську мову, національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі, в даний час, гинуть кращі сини та доньки України.

Бібліотекар і колектив учнівського самоврядування підготували онлайн- презентацію «Цікавинки української мови» та літературний календоскоп- огляд новин сучасної літератури «Книга –міст у світ знань»

Міжнародний день рідної мови – свято, яке нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

/Files/images/lyutiy_2023/IMG_20230221_194741_662.jpg

Презентація до Дня рідної мови.


Увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні, якою називають загиблих учасників Революції Гідності. Це 107 загиблих, різних за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були уроженці Черкаської області, тож бібліотекар ліцею оформила виставку-пам’яті «Наші земляки черкащани- герої Небесної Сотні». Сьогодні, в умовах війни на сході України, маємо частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність. Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи.


Бібліотечний урок «Робота з друкованими джерелами»

/Files/images/berezen_2023/іепікп.jpg

Бібліотекар під час проведення зі здобувачами освіти групи АСТН-16-22 1 лютого 2023 року бібліотечного уроку розв’язали мету переліку та вирішення основних завдань ознайомлення з друкованими виданнями.

Думку про значимість читання закріпили аргументами на користь книг, тому що читанння:

- допомагає розслабитися і відволіктися;

- збільшує словниковий запас;

- робить розумнішим, відточує аналітичні здібності і покращує концентрацію;

- зміцнює пам’ять;

- допомагає в спілкуванні;

- відкриває світ і додає впевненості в собі;

- знижує стрес;

- зміцнює сон;

- дозволяє прожити життя інших людей;

- розвиває уяву;

- допомагає у вирішенні складних завдань;

- вчить взаєминам.


Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».

В пам'ять про невинно убієнних за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками бібліотекар з учнями групи АСТН-16-22 переглянули відеофільм «Голокост. Засвідений злочин».

/Files/images/schen_2022/photo_2023-02-02_15-24-28.jpg


День пам’яті кіборгів

В Україні 16 січня відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту, який було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт.Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту.

За стійкість і незламність українських захисників назвали "кіборгами".

Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких — посмертно. Серед них Панченко Олексій, пам'ять про якого залишиться в наших серцях назавжди. Вона буде вічною, допоки ми і наші Героїв і відновити мирне життя в Україні.

Презентація про героя- кіборга підготувала бібліотекар Пархоменко С.М.


88 років з дня народження Василя Симоненка

8 січня Україна відзначає день народження журналіста, визначного українського поета, одного з найактивніших діячів руху опору шістдесятників - покоління інтелігенції, яке виступало на захист української мови і культури - Василя Симоненка, який за своє коротке життя зміг написати кілька поезій та новел, численні статті, театральні i літературні рецензії, три казки для дітей та дорослих, провідною темою яких є любов до рідної землі, відповідальність за ïï долю.

З нагоди дня народження письменника, викладач української літератури Барабаш С.Л. та бібліотекар ліцею Пархоменко С. М. провели лекторій, присвячений життю та творчості Василя Симоненка та вшанували 88 річницю поета Черкащини, відвідавши захід пам’яті слова поета в Черкаській обласній філармонії.

/Files/images/schen_2022/photo_2023-02-02_15-24-46.jpg


Радимо ознайомитися!

Український інститут книги опитав видавців та книготорговців, щоб виявити, які українські та перекладні книжки користувалися найбільшою популярністю у 2022 році.

Серед опитаних: "Видавництво Старого Лева", "Vivat", "Видавництво Анетти Антоненко", "Моторний Равлик", "Основи", "Фабула", "Фоліо", "Yakaboo", "Publishing", "Віхола" та багато інших.

Увесь список в УІК поділили на три великі частини:

українські бестселери видавців-2022;

перекладні бестселери видавців-2022;

бестселери книготорговців-2022.


14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

З метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 14 грудня 2022 року у ДНЗ «Черкаський ПАЛ» відбувся виховний захід «Є місце подвигу не тільки в дні війни…», для проведення, якого бібліотекар підготував виставку «Чорнобиль- мій біль».

/Files/images/2022_gruden/photo_2022-12-23_08-55-33.jpg


Всесвітній день волонтерів

5 грудня відзначають Міжнародний день добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку (всесвітній день волонтерів) — один з міжнародних днів ООН, присвячений особам, що займаються волонтерством. Особливо актуальним це свято є сьогодні, адже на плечах волонтерів лежить неабияка допомога та відповідальність під час війни.

В цей день бібліотекар Пархоменко С.М. та класний керівник Мироненко Л.В. провели з учнями групи СВМ-9-22 дискусію про роль добровольців «Волонтери - люди доброї волі», з метою познайомити здобувачів освіти з поняттям «волонтер», створити умови для виховання небайдужого ставлення до людей, які потребують допомоги, стимулювати пізнавальний інтерес до основ моральної культури, розвивати в учнівської молоді загальнолюдські чесноти, значимість їх ролі в рядах волонтерського руху.

Волонтери люди доброї волі

/Files/images/2022_gruden/photo_2022-12-22_08-55-06 (2).jpg /Files/images/2022_gruden/photo_2022-12-22_08-55-06 (2).jpg


300 років з дня народження Сковороди Григорія

З нагоди відзначення 300 – річчя з дня народження Григорія Сковороди бібліотекар Пархоменко С. М. підготувала фотоколаж та презентацію «Читаємо і знаємо Григорія Сковороду: творча спадщина і сучасність», метою яких є ознайомлення з його життєвим шляхом, творчістю, обговорення філософії Сковороди, пізнання, здавалось би, вже добре знаної постаті, прочитання досі непрочитаного.

Читаємо і знаємо Григорія Сковороду

/Files/images/2022_gruden/зображення_viber_2022-12-06_15-13-18-257.jpg

/Files/images/2022_gruden/зображення_viber_2022-12-06_15-13-16-400.jpg


Захід «Бережи життя»

02.12.2022р. в рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» та до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом бібліотекарем ліцею Пархоменко С.М. та практичним психологом Горбач О.С. було проведено захід зі здобувачами освіти групи АСТН-16-22 на тему: «Бережи життя. Мета заходу- привернути увагу здобувачів освіти до проблеми профідактики та ступінь ризику ВІЛ/ СНІД.

/Files/images/2022_gruden/photo_2022-12-02_14-45-00.jpg /Files/images/2022_gruden/photo_2022-12-02_10-57-56.jpg


День пам’яті жертв Голодомору

Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. Половина загиблих внаслідок Голодомору – діти та підлітки. Нашим спільним обов'язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв комуністичного режиму і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням. Тож 25 листопада 2022 року бібліотеці ліцею відбулася година пам'яті і скорботи «Людської пам'яті мости…».

/Files/images/2022_gruden/photo_2022-12-02_13-12-27.jpg


День Гідності й Свободи

Вшановуючи патріотизм та мужність громадян, які в 2013 році стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу 21 листопада 2022року бібліотекаром підготовлена інформаційна виставка з хронологією подій на Майдані, це простір, де можна дізнатися про передумови та перебіг Євромайдану.

/Files/images/2022_gruden/вісмавчс.jpg


Міжнародний день толерантності

Бібліотекар з здобувачами освіти групи АСТН-16-22 провела 16 листопада диспут «Педагогіка толерантності». Це дата щорічного святкування Міжнародного дня толерантності урочисто проголошена статтею 6 «Декларації принципів толерантності», для того, щоб піднести громадську свідомість, звернути увагу на небезпеку, приховану в нетерпимості, протидіяти її проявам, сприяти формуванню психології толерантності та вихованню в її дусі.

/Files/images/2022_gruden/photo_2022-12-02_13-11-58.jpg /Files/images/2022_gruden/photo_2022-12-02_13-11-54.jpg


Тиждень української мови та писемності

Вже стало традицією проведення в нашому навчальному закладі Тижня української мови та писемності, до якого залучаються здобувачі освіти та колектив ліцею. Бібліотекар організувала акцію «Подаруй книгу бібліотеці», з метою заохочення здобувачів освіти до читання, підтримки українського видавця та сучасної літератури а цілому, пропонувалося дарувати книги на патріотичну тематику. Фонд поповнився книгами: Василь Шкляр «Троща», Андрій Курко «Щоденник майдану та війни», Валерій Макєєв «100 днів полону», збірник «Україно, нене моя» упорядник Олесь Шевченко, Наталія Віргуш «Світло роду мого» та інші.

/Files/images/2022_listopad/DSC_0069.JPG /Files/images/2022_listopad/DSC_0075.JPG /Files/images/2022_listopad/DSC_0081.JPG /Files/images/2022_listopad/DSC_0190.JPG


150 років з дня народження Богдана Лепкого

9 листопада виповнюється 150 років з дня народження українського поета, прозаїка, літературознавця, критика, перекладача, історика літератури, видавця, публіциста, громадсько-культурного діяча, художника Богдана Лепкого. Загалом його творча спадщина становить понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів «Мазепа», повісті, оповідання, казки, спогади, збірки віршів та поем, а також переклади, літературознавчі розвідки, статті літературного та мистецького спрямування.

Бібліотекар оформила виставку- портрет «Настроєний життям, як скрипка», де здобувачі освіти мали змогу ознайомитися із життєвим шляхом та творчістю Богдана Теодора Нестора Лепкого.

/Files/images/2022_gruden/photo_2022-12-02_13-13-13.jpg


День автомобіліста

Автомобілі не просто економлять нам час і є помічниками, сьогодні вони стали ознакою статусу людини, зараз автомобіль вже далеко не розкіш, а просто засіб пересування. Тому таке свято, як День автомобіліста, сьогодні дуже актуальне. Воно відзначається щорічно в останню неділю жовтня, починаючи з 1996 року.

Це свято стосується водіїв, а працівники ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» навчають здобувачів освіти - майбутніх водіїв. Бібліотекар ліцею, вітаючи колег, випустила вітальну стінівку та оформила добірку кросвордів на автомобільну тематику.


350 років з дня народження Пилипа Орлика

24 жовтня 2022 року бібліотекар з класним керівником групи СВМ-4-21 провели в режимі онлайн історичний альманах «Пилип Орлик – батько Конституції» про політичного і державного діяча, публіциста, Гетьмана Війська Запорозького.

Орлик все життя присвятив боротьбі з Московією. Вступав у перемовини зі Швецією, Кримським ханством і Туреччиною, намагаючись схилити ці країни до війни проти Петра I з єдиною метою – визволення України. Самого Орлика пізніше прозвуть «гетьманом у вигнанні», а укладені ним «Договори і Постановлення прав та Вольностей Війська Запорозького» стануть відомі як «Конституція Пилипа Орлика». Саме з цією конституцією Орлик кілька десятків років вів переговори з монархами іноземних дворів про відвоювання незалежності України, і саме ґрунтуючись на цьому документі він проводив дипломатичну політику, через що Україна була знана і відома в європейських колах.

/Files/images/jovten_2022/аува.jpg


Участь у онлайн-конференції «Герої серед нас»

18 жовтня 2022 року бібліотекар та психолог ліцею взяли участь в обласній учнівській патріотичній конференції, присвяченій Дню захисників і захисниць України. Ознайомилися з презентаціями та виступами власних досліджень учасників- спікерів конференції про своїх земляків, які беруть участь у війні проти російських ординців.


День захисників і захисниць України й 80-річчя створення Української повстанської армії

14 жовтня на державному рівні відзначаємо дві дати, які нероздільно пов’язані військовими традиціями, героїзмом, історією воїнства, боротьбою за державність – День захисників і захисниць України й 80-річчя створення Української повстанської армії. Цього року вшановуємо сучасних захисників і захисниць України та воїнів УПА під гаслом «Боролись! Боремось! Поборемо!».

Бібліотекар провела з учнями в режимі онлайн урок патріотизму «Голос боротьби», де ознайомила їх з унікальною історією воїнства України, кожна сторінка якої сповнена звитягами різних поколінь оборонців рідної землі, які сформували особливий характер та образ сучасних захисників і захисниць України. Українська повстанська армія – військово-політична формація Українського національно-визвольного руху, яка прагнула відновити українську державність в боротьбі за незалежність України проти нацистів і совєтів. Безпрецедентні зразки мужності та відваги, виявлені нашими бійцями, починаючи з 2014 року, на передовій новітньої російсько-української війни, сотні відданих життів за Батьківщину потребують гідного вшанування з боку суспільства й держави.

/Files/images/jovten_2022/ауві.jpg /Files/images/jovten_2022/аві.jpg


Тиждень права

В рамках Тижня Права та до Дня юриста 4 жовтня 2022 року бібліотекар ліцею оформила та ознайомила педагогічних працівників та здобувачів освіти з матеріалами виставки методичної літератури «Право в нашому житті» та провела виховний захід «Правова культура молоді», де проінформувала учнів щодо механізму реалізації їх прав.

/Files/images/jovten_2022/ввсвіч.jpg


Всеукраїнський день бібліотек

Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам'ять і мудрість народу. Бібліотека - це храм, де завжди народ зберігав духовність, знання та мудрість. У давнину бібліотеку називали «Дім життя», «Притулок мудрості», «Аптека для душі». Щоб ви не робили, чим би ви не займалися, вам завжди буде потрібен розумний і вірний помічник – книга. Адже книга дивовижний скарб людства.

В бібліотеку ліцею. завітали учні, з якими було проведено бібліотечний урок «Скарби української літератури», під час проведення якого вони ознайомилися з фондом бібліотеки ліцею, рішали цікаві мовні завдання: вікторину, гру з тлумачними словниками, конкурс фразеологізмів, довели, що бібліотека – це Храм накопичення і збереження неоціненних інтелектуальних і духовних скарбів людської цивілізації.


«Бабин Яр - пам'ять на тлі історії»

29–30 вересня вшановуємо 81-ші роковини від початку масових розстрілів мирного населення, здійснених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

Бібліотекар оформив презентацію - виставку «Бабин Яр - пам'ять на тлі історії» з метою– ознайомити учнів з подіями, які відбувалися у Бабиному Яру як про одну із найбільших трагедій проти людства; розповісти учням про те, що це місце стало могилою для десятків тисяч євреїв, а також – для українських патріотів, військовополонених та громадян інших національностей.

/Files/images/veresn_2022/зображення_viber_2022-09-29_12-00-23-361.jpg


«Голос, що полонив увесь світ»
(до дня народження Соломії Крушельницької)

Цього року минає 150 років від дня народження славетної оперної співачки Соломії Крушельницької, чий дивовижний голос почули та полюбили мільйони людей, від Львова до Нью-Йорка. Вона підкорила найпрестижнішу оперну сцену LaScala, постійно вчилася новому та вдосконалювала свою майстерність, а завдяки шаленій популярності й таланту змогла познайомити з українською піснею весь світ.

Її незрівняної краси лірико-драматичне сопрано діапазоном майже в три октави – воістину унікальне явище в оперному мистецтві. Великій співачці присвячували свої твори композитори, письменники, художники. Такого всесвітнього визнання, пошани та любові добилася проста дівчина з українського мальовничого села, адже Україна завжди славилась своїми співочими талантами, красою та мелодійністю пісень.

Бібліотекар ліцею провів урок-презентацію «Голос, що полонив увесь світ» та провела бібліографічний огляд літератури.


8 вересня – Міжнародний день грамотності

Міжнародний день грамотності щорічно відзначається за ініціативою ЮНЕСКО з 1966 року.

В бібліотеці ліцею пройшла зустріч здобувачів освіти, де вони поринули в цікавий світо книг та взяли участь у дискусії «Як покращити своє мовленеве читання», дати відповіді на запитання: «Ви вважаєте себе грамотною людиною? Чи страшно бути неграмотним? Впевнені? А що таке «грамотність»?».

Вміння читати - лише мала частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, отримуючи вигоду для себе, оточуючих вас людей, близьких і сім’ї - це більш вагома частина вміння бути грамотним, хоча і не завжди вирішальна.

/Files/images/veresn_2022/photo_2022-10-04_16-01-25.jpg /Files/images/veresn_2022/photo_2022-09-09_08-25-19.jpg /Files/images/veresn_2022/photo_2022-10-04_16-03-36.jpg


День пам’яті Героїв Крут

Ще юнаки, щемайжедіти,
А навкруги і смерть, і кров.
«На порох стерти, перебити!» -
Іде на Київ Муравйов.
Полківйого не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброїдіти,
Народ цей – не перемогти!

31 січня 2022 р. з метою відзначення Дня пам’яті Героїв Крут та національно-патріотичного виховання молоді в ліцеї бібліотекар Пархоменко С.М. підготувала тематичну виставку – презентацію спогадів про трагічну сторінку в історії України «Полеглим синам під Крутами», та разом з викладачем Цокур Н.М. і учнями групи АСР-10-19 провели поетичні читання віршів, присвячених пам’яті Героїв Крут.

/Files/images/2022_schen/photo_2022-01-31_14-00-34.jpg /Files/images/2022_schen/photo_2022-01-31_14-00-40.jpg /Files/images/2022_schen/photo_2022-01-31_14-00-42.jpg


Всесвітній день боротьби зі СНІДом

В рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» бібліотекарем ліцею спільно з практичним психологом було проведено акцію «Скажемо СНІДУ – НІ». Було оформлено книжкову виставку та випуск стінгазети: «Наркоманія, алкоголізм, СНІД – реальна загроза людства».

Здобувачі освіти отримали брошури, де могли ознайомитися з інформацією щодо шляхів передачі ВІЛ, його характеристики, статистики, адресу інформаційно-консультативного центру, де саме і можна отримати допомогу.

/Files/images/gruden_2021/photo_2021-12-01_09-59-12.jpg


День вшанування жертв Голодомору

Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Учнівський та педагогічний колектив ліцею взяли участь Всеукраїнській національній акції «Засвіти свічку».

Бібліотекар ліцею презентувала виставку-реквієм з переглядом літератури, на тему голодоморів в Україні.

/Files/images/2021_listopad/зображення_viber_2021-11-30_11-02-27-149.jpg


Тиждень безпеки дорожнього руху

Бібліотекар долучилася до проведення в ліцеї Тижня безпеки дорожнього руху, зокрема взяла участь в проведенні конкурсу учнівських малюнків «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай».

/Files/images/2021_listopad/DSC_0813.JPG


День Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Україна – територія Гідності і Свободи! Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність. Бібліотекар Пархоменко С.М. організувала в бібліотеці виставку-презентацію «Хронологія Революції Гідності», в якій коротко висвітлені історичні події революції Гідності та Свободи.

/Files/images/2021_listopad/DSC_0830.JPG /Files/images/2021_listopad/DSC_0827.JPG


Тиждень української мови та писемності.

З 8 по 12 листопада 2021 року здобувачі освіти та педагогічний колектив ДНЗ «Черкаський ПАЛ» долучилися до проведення заходів, присвячених Дню української писемності та мови – свята, яке щороку відзначають 9 листопада.

Бібліотекар взяла участь в урочистому відкриття Тижня української писемності та мови, у фойє ліцею була, разом зі здобувачами освіти підготувала малюнки для прес – центру, для облаштування святкової локації «Мова – душа нації».

/Files/images/2021_listopad/DSC_0490.JPG


День визволення України від фашистських загарбників

День визволення України від фашистських загарбників — це день пам’яті, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, у день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

26 жовтня 2021р. бібліотекар ліцею підготувала літературну виставку документальної, публіцистичної та художньої літератури «Ніхто не забутий, ніщо незабуте»для проведення тематичних уроків на тему: «Вони не повернулися з війни».

/Files/images/2021_jovten/DSC_0054.JPG /Files/images/2021_jovten/DSC_0058.JPG


Тиждень права до Дня юриста

В рамках Тижня права в ліцеї бібліотекар оформила та ознайомила педагогічних працівників та здобувачами освіти з матеріалами виставки методичної літератури «Право в нашому житті», та розробила виховну годину на тему «Вірус нецензурної лексики».

/Files/images/2021_jovten/srfsed.jpg


150 років з дня народження Івана Піддубного

21 жовтня здобувачі освіти, разом з майстром виробничого навчання Пономарьовою Т.А. та бібліотекарем Пархоменко С.М. відвідали урочисті заходи з нагоди 150-річчя від дня народження Івана Піддубного в Черкаській обласній філармонії, де переглянули виставку та святкові урочистості, присвячені легендарному богатирю, професійному борцю, шестиразовому чемпіону світу, нашому землякові, який сто років тому був одним із найвідоміших спортсменів Європи.

На згадку отримали книги « Іван Піддубний. Життєпис», тепер читачі зможуть ознайомитися з історичною пам’яттю про велику людину.

/Files/images/2021_jovten/паапа.jpg


Всеукраїнський день бібліотек

Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека сьогодні – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. Бібліотеки як скарбниці знань та інформації активно впливають на процеси розвитку економіки, науки, освіти, культури.

Бібліотекар ліцею провела з учнями групи ОПС -11-20 бібліотечний урок-презентацію «Книга твій помічник у житті», де вони мали змогу ознайомитися з історією виникнення книги, про оригінальні та цікаві книжки, відомі бібліотеки, та переглянути цікаві екземпляри з фонду нашої бібліотеки.

/Files/images/2021_veresen/парпа.jpg


80-ті роковини Бабиного Яру

З метою формування стійкого негативного ставлення здобувачів освіти до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя, розкриття сутності трагедій Голокосту в Україні бібліотекар Пархоменко С.М. організувала виставку архівних матеріалів «Біль нашої пам’яті - Бабин Яр», та взяла участь у проведенні літературної вікторини «Бабин Яр: символ вічної скорботи…», де разом з педагогічним колективом вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру читанням віршів українських поетів М.Бажана, П.Тичини, М.Рильського, В.Сосюри, Д.Павличка та ін., про трагедію Бабиного Яру :.

Микола БАЖАН "Яр"

Руді провалля, глинища зелені,
Завалений зотлілим сміттям рів.
Жахаючись, вривається в легені
Зловіщий вітер ржавих пустирів.
Не бліднути, не скніти не здригатись –
- Стоять, як суд! Як войовник стоять!
Замало клятв, щоб ними присягатись,
Щоб проклинати – не стає проклять
Звичайний яр, брудний і неохайний,
Тремтляві віти двох блідих осик.
Ні, це не тиша! Незгасимий крик,
Ста тисяч серць, предсмертний крик одчайний.

/Files/images/2021_veresen/photo_2021-09-28_11-19-22.jpg


Міжнародний день грамотності

Грамотність – це невід’ємне право людини і основа для її навчання протягом усього життя, є головним показником культурного та соціального розвитку населення.

Те, як люди опановують навички читання та письма відповідно до граматичних норм рідної мови, свідчить про рівень їхньої грамотності.

З метою популяризації української мови та грамотності бібліотекар 8 вересня з учнями групи СВМ-4-21 провела годину спілкування «Книга – безмежне джерело знань» в формі цікавих вікторин та ігор зі словниками.

Здобувачі освіти ознайомилися з різноманітними словниками, які в фондах бібліотеки, тому що словники відіграють велику роль у сучасній культурі, у них відбиваються знання, накопичені суспільством протягом століть, вони служать цілям опису і нормалізації мови, сприяють підвищенню правильності і виразності мови.

/Files/images/2021_veresen/изображение_viber_2021-09-08_14-24-59-612.jpg /Files/images/2021_veresen/изображение_viber_2021-09-08_14-24-59-106.jpg


На допомогу класному керівнику

Для класних керівників та кураторів груп навчального закладу в бібліотеці оформлено постійно-діючу виставку методичної літератури, де воно мають можливість ознайомитися з новими надходженнями періодики, методичних розробок, навчальних посібників, виховних доробок для використання в своїй роботі, виховання здобувачів освіти.

/Files/images/2021_veresen/трпотпр.jpg


Зустрічі в бібліотеці

Новий навчальний рік бібліотекар розпочала з екскурсії в бібліотеці ліцею, ознайомлення з бібліотечним фондом зі здобувачами освіти першого курсу та видачі їм. підручників загальноосвітніх та загальнотехнічних дисциплін.

/Files/images/2021_veresen/пртпами.jpg /Files/images/2021_veresen/омтрпт.jpg


Онлайн-семінарі «Бібліотека ЗП(ПТ)О як осередок сучасного інформаційного середовища»

8 червня 2021 року бібліотекар Пархоменко С.М. взяла участь у онлайн-семінарі «Бібліотека ЗП(ПТ)О як осередок сучасного інформаційного середовища» на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. На якому ознайомилася з питаннями: підвищення рівня професійної майстерності бібліотекарів, планування діяльності з розвитку бібліотеки, щодо практичної діяльності бібліотек у напрямі популяризації читання, розробки креативних ідей в роботі бібліотекарів, підсумків проведення обласного конкурсу-огляду «Бібліотека – інформаційний простір сучасного закладу освіти» серед бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області».

/Files/images/2021_cherven/hffg.jpg


Василь Стефаник

14 травня 2021 року виповнилося 150 років від дня народження Василя Стефаника — українського письменника, який почав працювати на межі ХІХ та ХХ століть та здобув всесвітню славу майстра експресіоністичної новели.

До заходів долучилась бібліотекар ліцею Пархоменко С.М.:

- літературна виставка «Василь Стефаник: життя і творчість»;

- бібліографічний огляд «І все, що я писав, мені боліло».

/Files/images/2021_traven/DSC_0474.JPG


Ти відомий сьогодні кожному – не ім’ям своїм, а бідою

26 квітня 2021 року виповнюється 35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Аварії, яка призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на “до” та “після”, залишивши по собі глибокий відбиток у пам'яті”.

Вшанувуючи безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторів аварії в ліцеї відбулися заходи в ліцеї, серед яких бібліотекар Пархоменко С.М. підготувала книжкову виставку "Чорнобиль мій біль".

/Files/images/2021_kvten/DSC_0558.JPG


150-річчя від дня народження Лесі Українки

З нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки 25-26 лютого в ДНЗ "Черкаський професійний автодорожній ліцей" були проведені заходи присвячені життєвому та творчому шляху української письменниці.

- Пархоменко С.М. підготувала тематичну виставку творів Лесі Українки та провела літературну годину "Леся Українка - зразок мужності та героїзму";

- здобувачі освіти позмагалися у конкурсі читців поезій Л.Українки, перемогу здобули Василенко Б. та Шелест Л.

- здобувачі освіти груп ОПЗ -9-19 та СВМТН -20-20 підготували театралізоване дійство " Лісова пісня"/

- Барабаш С.Л., Цокур Н.М., Жеребцова О.М., Третякова І.Д. разом з учнями груп ОПС -11-20 та МДТН -17-20 відвідали комунальний заклад "Обласна бібліотека для юнацтва імені В. Симоненка".

/Files/images/2021_lyutiy/DSC_0983.JPG/Files/images/2021_lyutiy/DSC_0995.JPG /Files/images/2021_lyutiy/DSC_0998.JPG /Files/images/2021_lyutiy/DSC_1000.JPG /Files/images/2021_lyutiy/DSC_1001.JPG /Files/images/2021_lyutiy/DSC_1010.JPG /Files/images/2021_lyutiy/изображение_viber_2021-02-26_13-17-13.jpg /Files/images/2021_lyutiy/изображение_viber_2021-02-26_13-17-14.jpg /Files/images/2021_lyutiy/изображение_viber_2021-02-26_13-17-16.jpg


Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято започаткували з метою підтримки мови, як ознаки культурної приналежності особи.

Бібліотекар Пархоменко С. М. підготувала виставку – дефіле «Мова – державна перлина».

/Files/images/2021_lyutiy/0-02-05-9ee76d4923a113fcaccdcf1591f22b0045e2c62ad2505ffeda4e37406608df6a_7f7555b6.jpg


День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Учні ліцею вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні під час проведення уроку- пам’яті «Небесна сотня. Герої не вмирають» та перегляду виставки «Наші земляки- Герої Небесної Сотні», які провела бібліотекар Пархоменко С.М.

/Files/images/2021_lyutiy/DSC_0921.JPG


День Соборності України

22 січня у річницю підписання Акта Злуки відзначається День Соборності України під гаслом «У єдності сила». Працівником бібліотеки Пархоменко С.М. оформлена тематична виставка «Величний день Злуки».

/Files/images/schen_2021/изображение_viber_2021-01-22_12-58-10.jpg


День пам'яті жертв Голодомору

Ми не повинні забувати одну з сторінок багатостраждальної історії нашого народу. 1932-1933 роки це найчорніший час в історії України, це жахлива трагедія, яка сталася на благословенній землі квітучого українського краю. Це був не голод, а зумисно підготовлений голодомор.

Низько схиляємо голови за тих великомучеників нашої важкої історії. Бібліотекар ліцею Пархоменко С.М. підготувала книжкову виставку публіцистичної документальної літератури «Голодомор-біль душі людської».

/Files/images/2020_gruden/FB_IMG_1606993364800.jpg


Тиждень української писемності та мови

В умовах дистанційного навчання працівниками ліцею були внесені певні корективи у план проведення Тижня української писемності та мови. Більшість заходів проводяться очно – дистанційно та пропонуються до перегляду на сайті навчального закладу!

10 листопада Барабаш С. Л., Цокур Н. М., Пархоменко С. М. провели інформаційну хвилинку та ознайомили учнів і батьків з умовами проведення ДПА у формі ЗНО, а також основними змінами 2021 року. Також в цей день всі бажаючі мали змогу відвідати виставку малюнків «Козацька слава», яка розташована у бібліотеці навчального закладу.

/Files/images/2020_listopad/Слайд8.JPG /Files/images/2020_listopad/Слайд9.JPG /Files/images/2020_listopad/Слайд10.JPG


Звукова функція обмежена 200 символами
Опції : Історія : Зворотний зв'язок : Закрити
Кiлькiсть переглядiв: 442

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.