День пам’яті Героїв Крут

Ще юнаки, щемайжедіти,
А навкруги і смерть, і кров.
«На порох стерти, перебити!» -
Іде на Київ Муравйов.
Полківйого не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброїдіти,
Народ цей – не перемогти!

31 січня 2022 р. з метою відзначення Дня пам’яті Героїв Крут та національно-патріотичного виховання молоді в ліцеї бібліотекар Пархоменко С.М. підготувала тематичну виставку – презентацію спогадів про трагічну сторінку в історії України «Полеглим синам під Крутами», та разом з викладачем Цокур Н.М. і учнями групи АСР-10-19 провели поетичні читання віршів, присвячених пам’яті Героїв Крут.

/Files/images/2022_schen/photo_2022-01-31_14-00-34.jpg /Files/images/2022_schen/photo_2022-01-31_14-00-40.jpg /Files/images/2022_schen/photo_2022-01-31_14-00-42.jpg


Всесвітній день боротьби зі СНІДом

В рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» бібліотекарем ліцею спільно з практичним психологом було проведено акцію «Скажемо СНІДУ – НІ». Було оформлено книжкову виставку та випуск стінгазети: «Наркоманія, алкоголізм, СНІД – реальна загроза людства».

Здобувачі освіти отримали брошури, де могли ознайомитися з інформацією щодо шляхів передачі ВІЛ, його характеристики, статистики, адресу інформаційно-консультативного центру, де саме і можна отримати допомогу.

/Files/images/gruden_2021/photo_2021-12-01_09-59-12.jpg


День вшанування жертв Голодомору

Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Учнівський та педагогічний колектив ліцею взяли участь Всеукраїнській національній акції «Засвіти свічку».

Бібліотекар ліцею презентувала виставку-реквієм з переглядом літератури, на тему голодоморів в Україні.

/Files/images/2021_listopad/зображення_viber_2021-11-30_11-02-27-149.jpg


Тиждень безпеки дорожнього руху

Бібліотекар долучилася до проведення в ліцеї Тижня безпеки дорожнього руху, зокрема взяла участь в проведенні конкурсу учнівських малюнків «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай».

/Files/images/2021_listopad/DSC_0813.JPG


День Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Україна – територія Гідності і Свободи! Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність. Бібліотекар Пархоменко С.М. організувала в бібліотеці виставку-презентацію «Хронологія Революції Гідності», в якій коротко висвітлені історичні події революції Гідності та Свободи.

/Files/images/2021_listopad/DSC_0830.JPG /Files/images/2021_listopad/DSC_0827.JPG


Тиждень української мови та писемності.

З 8 по 12 листопада 2021 року здобувачі освіти та педагогічний колектив ДНЗ «Черкаський ПАЛ» долучилися до проведення заходів, присвячених Дню української писемності та мови – свята, яке щороку відзначають 9 листопада.

Бібліотекар взяла участь в урочистому відкриття Тижня української писемності та мови, у фойє ліцею була, разом зі здобувачами освіти підготувала малюнки для прес – центру, для облаштування святкової локації «Мова – душа нації».

/Files/images/2021_listopad/DSC_0490.JPG


День визволення України від фашистських загарбників

День визволення України від фашистських загарбників — це день пам’яті, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, у день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

26 жовтня 2021р. бібліотекар ліцею підготувала літературну виставку документальної, публіцистичної та художньої літератури «Ніхто не забутий, ніщо незабуте»для проведення тематичних уроків на тему: «Вони не повернулися з війни».

/Files/images/2021_jovten/DSC_0054.JPG /Files/images/2021_jovten/DSC_0058.JPG


Тиждень права до Дня юриста

В рамках Тижня права в ліцеї бібліотекар оформила та ознайомила педагогічних працівників та здобувачами освіти з матеріалами виставки методичної літератури «Право в нашому житті», та розробила виховну годину на тему «Вірус нецензурної лексики».

/Files/images/2021_jovten/srfsed.jpg


150 років з дня народження Івана Піддубного

21 жовтня здобувачі освіти, разом з майстром виробничого навчання Пономарьовою Т.А. та бібліотекарем Пархоменко С.М. відвідали урочисті заходи з нагоди 150-річчя від дня народження Івана Піддубного в Черкаській обласній філармонії, де переглянули виставку та святкові урочистості, присвячені легендарному богатирю, професійному борцю, шестиразовому чемпіону світу, нашому землякові, який сто років тому був одним із найвідоміших спортсменів Європи.

На згадку отримали книги « Іван Піддубний. Життєпис», тепер читачі зможуть ознайомитися з історичною пам’яттю про велику людину.

/Files/images/2021_jovten/паапа.jpg


Всеукраїнський день бібліотек

Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека сьогодні – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. Бібліотеки як скарбниці знань та інформації активно впливають на процеси розвитку економіки, науки, освіти, культури.

Бібліотекар ліцею провела з учнями групи ОПС -11-20 бібліотечний урок-презентацію «Книга твій помічник у житті», де вони мали змогу ознайомитися з історією виникнення книги, про оригінальні та цікаві книжки, відомі бібліотеки, та переглянути цікаві екземпляри з фонду нашої бібліотеки.

/Files/images/2021_veresen/парпа.jpg


80-ті роковини Бабиного Яру

З метою формування стійкого негативного ставлення здобувачів освіти до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя, розкриття сутності трагедій Голокосту в Україні бібліотекар Пархоменко С.М. організувала виставку архівних матеріалів «Біль нашої пам’яті - Бабин Яр», та взяла участь у проведенні літературної вікторини «Бабин Яр: символ вічної скорботи…», де разом з педагогічним колективом вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру читанням віршів українських поетів М.Бажана, П.Тичини, М.Рильського, В.Сосюри, Д.Павличка та ін., про трагедію Бабиного Яру :.

Микола БАЖАН "Яр"

Руді провалля, глинища зелені,
Завалений зотлілим сміттям рів.
Жахаючись, вривається в легені
Зловіщий вітер ржавих пустирів.
Не бліднути, не скніти не здригатись –
- Стоять, як суд! Як войовник стоять!
Замало клятв, щоб ними присягатись,
Щоб проклинати – не стає проклять
Звичайний яр, брудний і неохайний,
Тремтляві віти двох блідих осик.
Ні, це не тиша! Незгасимий крик,
Ста тисяч серць, предсмертний крик одчайний.

/Files/images/2021_veresen/photo_2021-09-28_11-19-22.jpg


Міжнародний день грамотності

Грамотність – це невід’ємне право людини і основа для її навчання протягом усього життя, є головним показником культурного та соціального розвитку населення.

Те, як люди опановують навички читання та письма відповідно до граматичних норм рідної мови, свідчить про рівень їхньої грамотності.

З метою популяризації української мови та грамотності бібліотекар 8 вересня з учнями групи СВМ-4-21 провела годину спілкування «Книга – безмежне джерело знань» в формі цікавих вікторин та ігор зі словниками.

Здобувачі освіти ознайомилися з різноманітними словниками, які в фондах бібліотеки, тому що словники відіграють велику роль у сучасній культурі, у них відбиваються знання, накопичені суспільством протягом століть, вони служать цілям опису і нормалізації мови, сприяють підвищенню правильності і виразності мови.

/Files/images/2021_veresen/изображение_viber_2021-09-08_14-24-59-612.jpg /Files/images/2021_veresen/изображение_viber_2021-09-08_14-24-59-106.jpg


На допомогу класному керівнику

Для класних керівників та кураторів груп навчального закладу в бібліотеці оформлено постійно-діючу виставку методичної літератури, де воно мають можливість ознайомитися з новими надходженнями періодики, методичних розробок, навчальних посібників, виховних доробок для використання в своїй роботі, виховання здобувачів освіти.

/Files/images/2021_veresen/трпотпр.jpg


Зустрічі в бібліотеці

Новий навчальний рік бібліотекар розпочала з екскурсії в бібліотеці ліцею, ознайомлення з бібліотечним фондом зі здобувачами освіти першого курсу та видачі їм. підручників загальноосвітніх та загальнотехнічних дисциплін.

/Files/images/2021_veresen/пртпами.jpg /Files/images/2021_veresen/омтрпт.jpg


Онлайн-семінарі «Бібліотека ЗП(ПТ)О як осередок сучасного інформаційного середовища»

8 червня 2021 року бібліотекар Пархоменко С.М. взяла участь у онлайн-семінарі «Бібліотека ЗП(ПТ)О як осередок сучасного інформаційного середовища» на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. На якому ознайомилася з питаннями: підвищення рівня професійної майстерності бібліотекарів, планування діяльності з розвитку бібліотеки, щодо практичної діяльності бібліотек у напрямі популяризації читання, розробки креативних ідей в роботі бібліотекарів, підсумків проведення обласного конкурсу-огляду «Бібліотека – інформаційний простір сучасного закладу освіти» серед бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області».

/Files/images/2021_cherven/hffg.jpg


Василь Стефаник

14 травня 2021 року виповнилося 150 років від дня народження Василя Стефаника — українського письменника, який почав працювати на межі ХІХ та ХХ століть та здобув всесвітню славу майстра експресіоністичної новели.

До заходів долучилась бібліотекар ліцею Пархоменко С.М.:

- літературна виставка «Василь Стефаник: життя і творчість»;

- бібліографічний огляд «І все, що я писав, мені боліло».

/Files/images/2021_traven/DSC_0474.JPG


Ти відомий сьогодні кожному – не ім’ям своїм, а бідою.

26 квітня 2021 року виповнюється 35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Аварії, яка призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на “до” та “після”, залишивши по собі глибокий відбиток у пам'яті”.

Вшанувуючи безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторів аварії в ліцеї відбулися заходи в ліцеї, серед яких бібліотекар Пархоменко С.М. підготувала книжкову виставку "Чорнобиль мій біль".

/Files/images/2021_kvten/DSC_0558.JPG


«Нема на світі України, немає другого Дніпра»

Тарас Григорович Шевченко є не тільки геніальним поетом, художником, а й справжнім символом боротьби українського народу. Його творчість досі актуальна, а його внесок у розвиток української культури неоціненний.

З нагоди відзначення 207 – ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка з 9 по 12 березня 2021 року у ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» було проведено ряд заходів, до яких долучилась бібліотекар ліцею Пархоменко С. М.

- підготувала виставку книг «Вічний, як народ»;

- здобувачі освіти також мали змогу читати поезії Шевченка у літературній кав’ярні «На струнах Кобзаревої душі»;

- 10 березня учні групи СВМ – 1 та викладачі Мальований В. І., Барабаш С. Л., Цокур Н. М., бібліотекар Пархоменко С. М. відвідали комунальний заклад «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Т. Шевченка Черкаської обласної ради» та долучилися до проведення флешмобу, здобувачі освіти Андрєєв Вадим, Пашаєв Рустам, Чернюк Назар, Янковський Віталій та Романча Назар продекламували поезії Тараса Шевченка. Чудовим доповненням став виступ талановитих бандуристок!

/Files/images/2021_berezen/изображение_viber_2021-03-12_14-50-19.jpg /Files/images/2021_berezen/изображение_viber_2021-03-12_14-51-18.jpg /Files/images/2021_berezen/изображение_viber_2021-03-12_14-51-41.jpg /Files/images/2021_berezen/изображение_viber_2021-03-12_14-50-11.jpg /Files/images/2021_berezen/изображение_viber_2021-03-12_14-50-12.jpg /Files/images/2021_berezen/изображение_viber_2021-03-12_14-50-13.jpg


150-річчя від дня народження Лесі Українки

З нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки 25-26 лютого в ДНЗ "Черкаський професійний автодорожній ліцей" були проведені заходи присвячені життєвому та творчому шляху української письменниці.

- Пархоменко С.М. підготувала тематичну виставку творів Лесі Українки та провела літературну годину "Леся Українка - зразок мужності та героїзму";

- здобувачі освіти позмагалися у конкурсі читців поезій Л.Українки, перемогу здобули Василенко Б. та Шелест Л.

- здобувачі освіти груп ОПЗ -9-19 та СВМТН -20-20 підготували театралізоване дійство " Лісова пісня"/

- Барабаш С.Л., Цокур Н.М., Жеребцова О.М., Третякова І.Д. разом з учнями груп ОПС -11-20 та МДТН -17-20 відвідали комунальний заклад "Обласна бібліотека для юнацтва імені В. Симоненка".

/Files/images/2021_lyutiy/DSC_0983.JPG/Files/images/2021_lyutiy/DSC_0995.JPG /Files/images/2021_lyutiy/DSC_0998.JPG /Files/images/2021_lyutiy/DSC_1000.JPG /Files/images/2021_lyutiy/DSC_1001.JPG /Files/images/2021_lyutiy/DSC_1010.JPG /Files/images/2021_lyutiy/изображение_viber_2021-02-26_13-17-13.jpg /Files/images/2021_lyutiy/изображение_viber_2021-02-26_13-17-14.jpg /Files/images/2021_lyutiy/изображение_viber_2021-02-26_13-17-16.jpg


Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято започаткували з метою підтримки мови, як ознаки культурної приналежності особи.

Бібліотекар Пархоменко С. М. підготувала виставку – дефіле «Мова – державна перлина».

/Files/images/2021_lyutiy/0-02-05-9ee76d4923a113fcaccdcf1591f22b0045e2c62ad2505ffeda4e37406608df6a_7f7555b6.jpg


День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Учні ліцею вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні під час проведення уроку- пам’яті «Небесна сотня. Герої не вмирають» та перегляду виставки «Наші земляки- Герої Небесної Сотні», які провела бібліотекар Пархоменко С.М.

/Files/images/2021_lyutiy/DSC_0921.JPG


День Соборності України

22 січня у річницю підписання Акта Злуки відзначається День Соборності України під гаслом «У єдності сила». Працівником бібліотеки Пархоменко С.М. оформлена тематична виставка «Величний день Злуки».

/Files/images/schen_2021/изображение_viber_2021-01-22_12-58-10.jpg


День пам'яті жертв Голодомору

Ми не повинні забувати одну з сторінок багатостраждальної історії нашого народу. 1932-1933 роки це найчорніший час в історії України, це жахлива трагедія, яка сталася на благословенній землі квітучого українського краю. Це був не голод, а зумисно підготовлений голодомор.

Низько схиляємо голови за тих великомучеників нашої важкої історії. Бібліотекар ліцею Пархоменко С.М. підготувала книжкову виставку публіцистичної документальної літератури «Голодомор-біль душі людської».

/Files/images/2020_gruden/FB_IMG_1606993364800.jpg


Тиждень української писемності та мови

В умовах дистанційного навчання працівниками ліцею були внесені певні корективи у план проведення Тижня української писемності та мови. Більшість заходів проводяться очно – дистанційно та пропонуються до перегляду на сайті навчального закладу!

10 листопада Барабаш С. Л., Цокур Н. М., Пархоменко С. М. провели інформаційну хвилинку та ознайомили учнів і батьків з умовами проведення ДПА у формі ЗНО, а також основними змінами 2021 року. Також в цей день всі бажаючі мали змогу відвідати виставку малюнків «Козацька слава», яка розташована у бібліотеці навчального закладу.

/Files/images/2020_listopad/Слайд8.JPG /Files/images/2020_listopad/Слайд9.JPG /Files/images/2020_listopad/Слайд10.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 179

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.