Психологічна служба
Горбач Ольга Сергіївна – практичний психолог, кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії», стаж роботи – 14 років. Професійна діяльність спрямована на такі напрямки як соціально- психологічна профілактика та превентивна освіта щодо попередження негативних явищ, булінгу та девіантної поведінки серед здобувачів освіти.
Створення оптимальних умов для всіх учасників освітнього процесу, створення психолого-педагогічних умов, які забезпечують духовний розвиток кожного учня, зниження рівня тривожності, його душевний комфорт, який є основою психологічного здоров’я.
Творче кредо
Нести так, щоб передати.
Любити так, щоб розвивати.
Сказати так, щоб почули.
Працювати так, щоб долати.
Веселитися так, щоб наснажуватися!
Проєкт «Нестереотипні»
За активну участь у соціальному проєкті «Нестереотипні» та з нагоди реалізації Всеукраїнської кампанії «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» колектив Черкаського міського центру соціальних служб висловив щиру подяку практичному психологу ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» Горбач Ользі Сергіївні.
Інформаційне заняття «Вплив стереотипів на толерування насильства»
В рамках реалізації інформаційно-просвітницької кампанії «Нестереотипні» та тренінгу для освітян «Нестереотипна прокачка» практичний психолог Горбач Ольга провела інформаційне заняття «Вплив стереотипів на толерування насильства».
Основною метою якого було підвищити рівень обізнаності педагогічних працівників щодо гендерних стереотипів, які толерують насильство. Основними завданнями було надати розуміння трактування основних понять («гендер», «стать», «гендерно зумовлене насильство», «домашнє насильство», «стереотип», «гендерний стереотип»); інформацію про соціальні норми та етапи їхнього формування; визначити та проаналізувати актуальні гендерні стереотипи в суспільстві; сформувати розуміння негативного впливу гендерних стереотипів на процес толерування насильства; проаналізувати етапи зміни соціальних норм для запобігання насильства.
Тренінг «Нестереотипна прокачка»
22 листопада відбувся тренінг для освітян «Нестереотипна прокачка». Метою тренінгу було підвищення рівня обізнаності соціальних педагогів та практичних психологів щодо стереотипів, які толерують насильство.
Разом з тренерками, Пивоваровою Ганною та Джулай Інною, учасники та учасниці тренінгу мали змогу:
- ознайомитись з поняттям «соціальні норми» та особливостями їхнього формування.
- визначити та проаналізувати актуальні гендерні стереотипи в суспільстві та сформувати розуміння їхнього негативного впливу на процес толерування насильства.
- проаналізувати етапи зміни соціальних норм для запобігання насильства в громаді.
Навчання освітян відбувалось з використанням сучасних інтерактивних форм та методів (акваріум, світове кафе, колаж та ін.), що дозволило підвищити тренерські навички учасників та учасниць.
«Формування спільноти небайдужих до проблеми насильства освітян – є важливою складовою розбудови міської системи реагування на випадки насильства. Тому керівництво Черкаського міського центру соціальних служб шукає різноманітні можливості для підтримки заходів, спрямованих на запобігання насильства в громаді» – зазначила керівниця проєкту «Нестереотипні», Матвійчук Марина.
Організатором тренінгу виступив Черкаський міський центр соціальних служб.
Тренінг підготовлено у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Канади.
Інтерактивний івент – стежка ментального здоров’я»
В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої Оленою Зеленською, 10 жовтня у сквері «Юність» відбувся інтерактивний івент – стежка ментального здоров’я, який відвідали педагогічні працівники ліцею. Захід був продуктивним та інформативним, адже мав на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Працювало багато локацій, де кожен із учасників міг знайти для себе корисну та актуальну інформацію від різних громадських організацій. По завершенню заходу, кожен із учасників зробив висновок, що піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного.
Коментарi